Elton John ve Metallica’dan Avustralya’daki yangın için yüklü bağış

Avustralya’da süren yangın felaketinde yanan bölgelerin 6 milyon hektarı aştığı ve en az 25 insanla birlikte milyonlarca hayvanın hayatını kaybettiğini biliyoruz. Dünyadan birçok ünlü isim, iklim krizinin aciliyetini acı bir şekilde gösteren bu felakete dikkat çekerek bilinç düzeyini yükseltmeye ve yardım kampanyaları ile de ülkeye destek olmaya çalışıyor. Bu isimlerin arasına, Elton John ve Metallica da bağışlarıyla katıldı.

Elton John, Sydney’de düzenlediği konserinde yangından etkilenenler için 1 milyon dolar bağışlayacağını söylerken Avustralya’yı çok sevdiğini ve yaşananlara şahit olmanın kalp kırıcı olduğunu belirterek dinleyicilerine birliktelik çağrısında bulundu.

Metallica ise 2017 yılında ismini bir şarkılarından alan “All Within My Hands” yardım kuruluşunu kurmuş, bu kuruluşun amacını sürdürülebilir bir hayat yaratma gayesiyle eğitim ve açlık gibi kritik konularda yardım sağlamak olarak duyurmuştu. Daha önce Romanya ve Budapeşte’de hastane kurulması ve California’daki yangın için bağışta bulunan kuruluş, şimdi de Avustralya’daki yangın için NSW Rural Fire Service ve Country Fire Authority’e 500 bin dolar bağışta bulunacaklarını belirtti.

Hayranlarına birleşmeleri için çağrıda bulunan Metallica grubu, onlardan ellerinden gelen her türlü yardımda bulunmalarını rica etti.

Avustralya’daki yangın için yardımda bulunan diğer ünlülerden ilk akla gelenler arasında hayatlarını Avustralya’da sürdürmekte olan Keith Urban ve Nicole Kidman çifti ile beraber Chris Hemsworth, Pink, Kylie Jenner, Russell Crowe, Sam Mendes, Kylie Minogue ve Flume gibileri var.

Yazı: Eylül Aytan