Ennio Morricone, bir Quentin Tarantino filminin daha müziklerini yapacak

Kill Bill, Django Unchained, The Inglorious Basterds gibi birçok Tarantino filminin nefes kesen müziklerine imza atan Ennio Morricone, bu yıl birçok festivalde kendisine ödül kazandıran The Hateful Eight‘in ardından bir Tarantino filminin daha müziklerini yapacağını açıkladı.

Morricone, 2013 yılında verdiği bir röportajda, Django Unchained‘in ardından bir daha Quentin Tarantino’nun filmlerinde çalışmayı düşünmediğini çünkü yönetmenin filmlerinde müzikleri uyumsuz şekilde kullandığını dile getirmişti. Fakat The Hateful Eight için yaptığı nefis bestelerle Altın Küre kazanan ve Oscar’ların da en büyük favorisi olarak gösterilen 87 yaşındaki besteci, bir sonraki film için Tarantino’nun kendisine daha fazla süre vermesi gerektiğini söyledi. “Yönetmenle daha fazla fikir alış verişi yapmalıyım” diyen Morricone, hiçbir zaman yönetmenlere gidenin kendisinin olmadığını ve yoldaki film için de kendisiyle çalışmak isteğini Quentin Tarantino’nun, The Hateful Eight filmi son haline gelir gelmez söylediğini sözlerine ekledi.

Bu seneki Altın Küre Ödül Töreni’nde, En İyi Orijinal Beste ödülünü kazanan Ennio Morricone yerine ödülü alan Quentin Tarantino’nun konuşmasını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=mOFjoJo-gjw