Erasure’ın “Diamond Lies”ına Armageddon Turk remiksi

Kariyerinde 35 yılı geride bırakan İngiliz synth pop grubu Erasure’un 18. albümü The Neon’a eşlikçi bir remiks derlemesi yolda. Andy Bell ve Vince Clark ikilisinin “sıkı pop müziğe olan aşkı tazelemeyi” amaçlayarak ürettiği ışıltılı dans albümündeki parçalar; Kim Ann Foxman, Hifi Sean, Octo Octa, Paul Humphreys (OMD), Andy Bell & Gareth Jones ve Theo Kottis gibilerine teslim edilmiş. İkili, 30 Temmuz’da yayımlanacak The Neon Remixed albümünü geçtiğimiz mayıs ayında “Secrets” isimli yepyeni parçayla duyurmuştu.

The Neon Remixed’den dinlemeye açılan ikinci güzellik ise albümden “Diamond Lies”a Armageddon Turk’ün yaptığı remiks. Armageddon Turk, Erasure’un retro ışıklar altında yarattığı evrene yaptığı dokunuşlarla “Diamond Lies”ı coşkulu bir dans pistine taşıyor. Yer yer Ed Banger titreşimleri hissettiren remiks hemen aşağıda sizi bekliyor.

Orkun Tunç ve Zag Erlat’tan oluşan Armageddon Turk, geçtiğimiz aylarda Anadolu türkülerini ve anonim eserleri lo-fi beatlerle yeniden yorumladıkları 10 şarkılık bir albüm yayımlamıştı. “Çökertme”, “Dere Geliyor Dere”, “Üsküdar’a Gider İken” gibi şarkıları yeni bir çehreyle dinleme fırsatı için aşağıdan başlat tuşuna basabilirsiniz.

Erasure iş birliği, Armageddon Turk’ün son dönemde hızla genişleyen remiks koleksiyonundaki yerini adı. İkilinin şarkılarına yeni nefesler üflediği diğer isimler arasında INNA, Pet Shop Boys, Nazan Öncel, Gorillaz ve Moby var.

Yazı: Asena Büyük