Evrenler arası Spider-Man macerasına günler kala

Tom Holland’lı Spider-Man filmlerinin yeni halkası yaklaşıyor. Çekirdek kadroyu muhtemelen son kez bir arada izleyeceğimiz film 17 Aralık 2021’de vizyonda olacak. Evrenlerin birbirine karıştığı, birçok tanıdık simayı kısacık da olsa görebildiğimiz yepyeni bir fragman var.

Geçtiğimiz yaz yayımlanan ilk tadımlık uzun zamandır Marvel dünyasını çalkalayan dedikoduları doğru çıkarmış, diğer Spider-Man evrenlerinin de anlatıya bir şekilde dâhil olduğunu resmen duyurmuştu. Mysterio’nun, kimliğini dünya âleme açık etmesinin ardından Peter’ın hayatının zehir olduğunu; MJ’in desteklerine rağmen medyadaki olumsuz imajının canını bayağı sıktığını görmüştük. Daha fazla dayanamayıp soluğu Doctor Strange’in yanında almış ve sihirli güçlerini küçük bir “rica” için kullanmasını istemişti: Kim olduğunun herkes tarafından unutulması. Minik bir değişiklik kocaman bir kaosa önayak olmuş ve Spider-Man: Into the Spider-Versede olduğu gibi farklı evrenler birbirine karışmıştı.

İlk fragmanın kaldığı yerde devam eden yeni tanıtımda Tobey Maguire’lı Spider-Man üçlemesinden Doctor Octopus (Alfred Molina), Green Goblin (Willem Dafoe) ile Andrew Garfield’lı The Amazing Spider-Man filmlerinden Electro (Jamie Foxx)’nun yanı sıra Sandman ve Lizard seçebildiğimiz, Peter’a zor anlar yaşatacak kötüler. J. Jonah Jameson (J.K. Simmons) da kısa bir an da olsa arz-ı endam ediyor. “Sen Peter Parker değilsin” diyen Doctor Octopus’un bir gariplik olduğunu sezmesi, her ne kadar stüdyo keskin bir dille reddetmiş olsa da Maguire ve Garfield’ın filmde yer alma ihtimalini artırıyor.

Kadrodaki diğer isimler 

Yönetmen koltuğunda Spider-Man: Homecoming ve Spider-Man: Far From Home filmlerin de olduğu gibi Jon Watts var. Senaryoyu ise söz konusu filmlerin yanı sıra Ant-Man & Wasp için de birlikte çalışan Chris McKenna ve Erik Sommers yazdı. 

Marvel sinematik evreninde 6. kez Peter Parker olarak kamera karşısına geçen Tom Holland’ın yanı sıra Zendaya (MJ), Jacob Batalon (Ned), Tony Revolori (Flash Thompson), Anjourie Rice (Betty), Hannibal Buress (Coach Wilson), JB Smoove (Julius Dell), Marisa Tomei (May Hala) ve Jon Favreau (Happy) yeni macera için geri dönen isimler. Doctor Strange’imiz Benedict Cumberbatch de Tony Stark’ın vedasıyla oluşan akıl hocası boşluğunu dolduruyor.