Ewan McGregor, “Pinocchio”da Jiminy Cricket’i seslendirecek

Oscar ödüllü yönetmen Guillermo del Toro’nun bir süredir Pinocchio animasyonu üzerinde çalıştığı, 2015’ten bu yana gündemde. Carlo Collodi’nin yarattığı kült karakteri stop-motion olarak göreceğimiz projenin detayları ortaya çıkmaya başladı. 


Pinocchio’yu Mark Gustafson ve Guillermo del Toro beraber yönetiyor. Senaryo da Del Toro ve Patrick McHale iş birliğiyle yazıldı. 2021’de Netflix’de gösterime girmesi beklenen film, bildiğimiz masalın modern bir yorumu olacak. 

Ewan McGregor’un filmde Jiminy Cricket karakterini seslendireceği öğrenildi. YouTube’da Ace Universe’e verdiği röportajda, çalıştığı projelerden bahseden McGregor, Halston dizisinin (pandemi öncesindeki) çekimlerini ve del Toro’nun Pinocchio uyarlamasında yer alacağını anlatıyor. Pinocchio’nun bir stop-motion animasyon olması nedeniyle sürecinin biraz daha farklı ilerlediğini ve prodüksiyonun parça parça devam ettiğini söylüyor.

49 yaşındaki Altın Küre ödüllü aktörün yeni projeleri bunlarla sınırlı değil. Disney+ için Star Wars evreninde geçen Obi-Wan Kenobi dizisinde de McGregor’u bir kez daha bu karakteri canlandırırken göreceğiz. Dizinin çekimlerinin gelecek yıl başlaması öngörülüyor.

Yazı: Can Özsoy