!f İstanbul 2018 programından ilk filmler açıklandı

!f İstanbul 2018 programının merak edilen ilk filmleri açıklandı. Neil Gaiman hikayesinden uyarlanan How to Talk to Girls at Parties, bu senenin Oscar adaylarından The Florida ProjectZambiyada büyücülükle suçlanan küçük bir kızın hikayesini hiciv dolu bir şekilde anlatan I am not a Witch, Türkiye galalarını !f İstanbul kapsamında yapacak.

15 Şubat-4 Mart tarihleri arasında 17. kez düzenlenecek festivalden ilk açıklanan filmler fazlasıyla heyecan verici. Yönetmenliğini Hedwig and the Angry Itch‘le tanınan John Cameron Mitchell’in üstlendiği How to Talk to Girls at Parties, fantastik edebiyatın en önemli figürlerinden Neil Gaiman’ın kısa bir hikayesinden uyarlanan, müzik ve aşk dolu bir film. Alex Sharp, Elle Fanning ve Nicole Kidman’ın başrollerinde yer aldığı filmin fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Tamamını iPhone’la çektiği ilk filmi Tangerine‘le dikkatleri üzerine çeken Sean Baker’ın şimdiye kadar gösterildiği tüm festivallere damga vuran yeni filmi The Florida Project, başta amatör çocuk oyuncularının performansı ve usta aktör Willem Dafoe’nun övgüler toplayan oyunculuğuyla öne çıkıyor. Düşün bütçesine rağmen şimdiden yılın Oscar adayları arasında gösterilen filmin fragmanı da aşağıda.

Cannes, Sundance ve BFI London gibi prestijli sinema oluşumlarının bu yılki programlarında yer verdiği I am not a Witch, Rungano Nyoni’nin ilk uzun metrajı. İzleyici, Zambiya ve Gana’da hala görülen cadı kamplarında geçen ilginç ve görsel olarak büyüleyici bir hikayeye davet eden filmin fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.