!f İstanbul’da kaçırılmaması gereken parti ve söyleşiler

Bu yıl 13-22 Eylül tarihlerinde İstanbul’da, 19-22 Eylül tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek olan !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, pek çok önemli etkinliğe de ev sahipliği ediyor. Bugün başlayan festivalin ıskalanmaması gereken parti ve söyleşileri hakkında detaylar şöyle:

14 Eylül Cumartesi
JÜRİ SÖYLEŞİLERİ: Ezel Akay

Festivalin Ulusal Yarışma jürisinden Ezel Akay’ın !f takipçileriyle buluşacağı söyleşi, 14 Eylül Cumartesi günü 17.00’dan itibaren Soho House’da gerçekleşecek. Yazar, yönetmen, yapımcı Ezel Akay’ın soru-cevap kısmı da içeren söyleşisi 18.30’a kadar sürecek.

14 Eylül Cumartesi
AÇILIŞ PARTİSİ

Festivalin bu yılki açılış partisi 14 Eylül Cumartesi akşamı RX’te (eski adıyla Roxy) gerçekleşiyor. 22.00’da Badmanfell’in dj setiyle açılışını yapacağı gecede daha sonra Melikşah Altuntaş ve Berrak Tüzünataç ikilisi kabinde yerini alacak ve !f İstanbul coşkusu 02.30’a kadar devam edecek.

15 Eylül Pazar
JÜRİ SÖYLEŞİLERİ: Anna Henckel – Donnersmarck

Berlin Film Festivali’nde kısa filmler bölümünün başındaki görevini yıllardır sürdüren Anna Henckel – Donnersmarck 15 Eylül Pazar günü 14.00’dan itibaren Soho House’da !f’çilerle buluşacak. !f’in bu yılki kısa film yarışmasının da jüri başkanı olan Anna Henckel – Donnersmarck bir buçuk saat boyunca kısa film alanındaki izlenimlerini paylaşacak ve katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

15 Eylül Pazar
GÖKKUŞAĞI PARTİSİ

!f’in klasikleşmiş bölümlerinden Gökkuşağı’nın efsaneleşen partisi bu yıl da Anahit Sahne’de gerçekleşecek. 15 Eylül Pazar akşamı 21.30’da kapıların açılmasıyla başlayacak gecede Lilith HB, Asena Hayal ve Şevval Kılıç kabine geçecek. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası işbirliğiyle gerçekleşecek gece, Larisa Lena Petrovna ve Carmen’in drag performanslarıyla da şenlenecek.

18 Eylül Çarşamba
JÜRİ SÖYLEŞİLERİ: Michel Franco

İlk uzun metrajlı filminden bu yana, çektiği her yeni filmle Cannes Film Festivali’nin gediklilerinden birine dönüşen Meksikalı yönetmen Michel Franco, Keş!f yarışmasının jüri başkanı olarak geldiği İstanbul’da 18 Eylül Çarşamba 19.30’da Soho House’da gerçekleştireceği söyleşiyle sinemaseverlerle buluşacak. Altın Palmiye adayı bu yetenekli yazar-yönetmenin, sinemaya bakışını dinlemek, kaçırılmayacak bir fırsat.

Bunlar da var:

16 Eylül Pazartesi 18.00 TAK // !f X Kesişmeler, İlk Film: Yönetmen Filmleri (Konuşmacılar: Banu Sıvacı, Mesut Ulutaş)
17 Eylül Salı 17.30 TAK // !f X Kesişmeler: Yönetmen ve Yapımcı İlişkisi (Konuşmacılar: Çağla Zincirci, Gauillaume Giovanetti)
17 Eylül Salı 20.00 TAK // !f X Kesişmeler, İlk Film: Tür Filmleri (Konuşmacılar: Can Evrenol, Todd Brown, Müge Büyüktalaş)
18 Eylül Çarşamba 14.30 Yeldeğirmeni Sanat // !f X Kesişmeler, Finansal Raf Ömrü (Konuşmacılar: Deniz Şaşmaz Oflaz, Zümrüt Arol Bekçe)
18 Eylül Çarşamba 17.30 TAK // !f X Kesişmeler, Postta Halledemeyiz (Konuşmacı: Yonca Ertürk)
18 Eylül Çarşamba 20.00 TAK // !f X Kesişmeler, Prodüksiyon Açmazı (Konuşmacı: Florenc Papas)
18 Eylül Çarşamba 22.00 Bant Mag. Havuz / Bina // New Wave – Post Punk tribute to INXS Party (Mu Tunç & Armageddon Turk)
19 Eylül Perşembe 14.30 Yeldeğirmeni Sanat // !f X Kesişmeler, Reddedilmenin Dayanılmaz Hafifliği (Konuşmacılar: Reinier Selen, İbo Karatay)
19 Eylül Perşembe 17.30 TAK // !f X Kesişmeler, Yetersiz Bakiye (Konuşmacılar: Yamaç Okur, Serkan Çakarer)
19 Eylül Perşembe 20.00 TAK // !f X Kesişmeler, İkinci Film Sendromu (Konuşmacı: Johnny Ma)
19 Eylül Perşembe 21.30 Kadıköy Karga // Nosferatu After Party with Ellyott – Parti, Kadıköy Sineması’nda müzisyen Ellyott’un canlı performansıyla gerçekleşecek özel “Nosferatu” gösteriminin ardından gerçekleşecek.