F4'a 5 gün kala: Marvel evreninin en iri kıyım kahramanlarından “Rockslide”

7 Ağustos’ta vizyona girecek Fantastic Four filmi öncesinde çeşitli Marvel karakterlerini hatırlamaya Xavier Institute’tan çıkan mutant kahramanlardan biri olan Rockslide’la devam ediyoruz.

İlk olarak 2003 tarihli New Mutants vol. 2 serisinde karşımıza çıkan Rockslide, X-Men’in yeni nesil mutantlarından biri. Asıl adı Santo Vaccarro olan karakter Nunzio DeFilippis ve Christina Weir tarafından yaratılmış. İtalyan asıllı bir karakter olan Rockslide, X-Menüyesi Emma Frost tarafından Hellions kadrosuna dahil ediliyor. Bir tür güreş yıldızı olmayı hayal eden Rockslide, televizyon programlarını ve oyunları epey seviyor. Sonradan Young X-Men kadrosunun da önemli parçalarından biri olan Rockslide, çeşitli maceralarda paramparça edilmiş ama ekipten arkadaşları tarafından yeniden birleştirilmişti.

rockslide 3

Vücudu taşlardan oluşan bir mutant olan Rockslide, görünüş itibariyle Fantastic Four’dan The Thing’e bir hayli benziyor. Vücundan taş fırlatarak rakiplerine saldırabilen Rockslide, devasa yumrukları ve tekmeleriyle de epey büyük hasarlar yaratıyor.

2009 yılında yayınlanan Wolverine and The X-Men çizgi filmlerinin bir bölümünde görülen Rockslide, Mutant Response Division tarafından kaçırılan mutantlardan biriydi. Henüz Marvel evreninin başka serilerinde kendisini görmediğimiz Rockslide, son on yılda yayımlanan birçok X-Men çizgi romanında karşımıza çıktı.