Faith No More, iki efsane albümünü yeniden yayınlıyor

18 yılın ardından Sol Invictus albümü ile geri dönmeye hazırlanan Faith No More’dan iki özel reissue albüm haberi daha geldi.

Mike Patton ve grubunun hayranlarına yeni albüm öncesi yaptığı sürpriz ile iki efsane albüm reissue versiyonlarıyla yayınlanacak. 1989 çıkışlı The Real Thing ve 1992 çıkışlı Angel Dust, Haziran ayında yeniden Faith No More hayranlarıyla buluşacak. CD ve plak şeklinde yeniden yayınlanacak albümlerde çeşitli remiksler, yayınlanmayan kayıtların da yer alacağı gelen haberler arasında.

The Real Thing albümünün reissue versiyonunda “Epic”, “From Out to Nowhere” ve Falling To Pieces” şarkılarının remikslerinin yanı sıra “Surprise You’re Dead”, “Chinese Arithmetic”, “Underwater Love”, “As the Worm Turns” gibi şarkılarla birlikte Black Sabbaht’tan “War Pigs”inde canlı kayıtları yer alacak. Albümün B yüzünde yer alacak şarkılar ise “Cowboy Song” ve “The Grade”. Grubun 1992 çıkışlı Angel Dust’ının reissue’sunda ise birçok canlı kayıt, alternatif remiksler dışında Commoders’un yeniden yorumlamasıyla “Easy” ve Dead Kennedy’s’den “Let’s Lynch and Landlord” yer alacak.

Şu an Amerika turunda olan Faith No More’un yeni albümü 19 Mayıs’da yayınlanacak. Sol Invictus’ta yer alacak şarkılardan biri olan “Superhero”, Mart ayının başında yayınlanmıştı.