"Fareler ve İnsanlar", "Hamlet" ve "Skylight" Salon'a geliyor!

Benedict Cumberbatch’li Hamlet, Chris O’Dowd ve James Franco’lu Of Mice and Man (Fareler ve İnsanlar) ve Carrey Mulligan’lı Skylight, Salon İKSV’nin projesi Oyun Salonu kapsamında 15 Kasım’dan itibaren Salon ekranında İstanbullu tiyatroseverler ile buluşacak.

Oyun Salonu projesinin National Theatre Live ile ortak olarak gerçekleştireceği gösterimler, oyunların sahnelendikleri salonlardaki en iyi koltuğun bakış açısı ile özel kurgulanan görüntülerden oluşacak. Broadway’de ve Londra’daki en büyük tiyatrolarda biletleri tükenen oyunların gösterimleri için Salon, sinema düzeninde hazırlanacak. 15 Kasım’da başlayacak olan gösterimlerin ilki Benedict Cumberbatch’li Hamlet olacak. Aralıkta Of Mice and Men (Fareler ve İnsanlar), ocakta Skylight ve şubatta ise John‘un gösteriminin yapılacağı Oyun Salonu’ndaki filmlerle ilgili aşağıda detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Gösterimler için biletler 5 Kasım’da satışa çıkacak. İlk gösterim olan Hamlet ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Hamlet 
Shakespaere’in en önemli eseri olan Hamlet’in Lyndsey Turner yönetmenliğinde yapılan uyarlaması, başrollerinde yetenekli Benedict Cumberbatch ile birleşince şahane bir şekilde sonuçlanmıştı. Özellikle Londra’da aylar öncesinden biletleri tükenen oyun,  15, 22, 29 Kasım Pazar günleri 15.00’da Salon’da izleyiciler ile buluşacak.

Of Mice and Men (Fareler ve İnsanlar) 
James Franco, Chris O’Dowd, Leighton Meester ve Jim Norton’un baştrollerinde yer aldığı Of Mice and Men (Fareler ve İnsanlar), Broadway başta olmak üzere New York’ta birçok farklı salonda oynanmıştı. Time dergisinin başyapıt olarak nitelendirdiği oyun, 6 ve 13 Aralık Pazar günleri 15.00’da Salon’da gösterilecek.

Skylight 
Başrollerinde Carey Mulligan ve Bill Nighy’nin yer aldığı Skylight, prömiyerini 1995 yılında yapmıştı. The Guardian’ın uzun yıllar boyunca sergilenmesine rağmen giderek güçlendiğini söylediği oyun, 10 ve 24 Ocak Pazar günü 15:00’da Salon’da gösterilecek.

John 
Taylor Benjamin, Lee Boggess, Gabriel Castillo, Ian Garside, Ermira Goro gibi isimlerin yer aldığı John, ünlü hareket tiyatrosu DV8’in son yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Gerçek hayat hikayesine dayanan oyunun gösterimleri 7 ve 21 Şubat Pazar günleri 15.00’da Salon’da gerçekleşecek.