“Fargo”nun dördüncü sezonu için takvimleri işaretleme vakti

FX’in bol ödüllü, eleştirmen ve seyirci gözdesi antoloji serisi Fargo, uzun bir aranın ardından bizi kendine has evrenine davet ediyor. Aynı isimli Coen Kardeşler filminden ilhamla yaratılan dizinin bu sefer Chris Rock ve Jason Schwartzman’ın başını çektiği bir kadroyla döneceğini bilmekteyiz. Nisan ayında prömiyer yapması beklenen yeni sezon, pandemi dönemindeki üretim yavaşlaması nedeniyle ertelenmek durumunda kalmıştı. Kanal, sezonun 27 Eylül’de, iki bölümlük bir prömiyer ile başlayacağını nihayet müjdeledi.

Peki dördüncü sezona dair neler biliyoruz? Bizi 1950’lerin Kansas City’sine götürecek antolojik seri, savaşın eşiğinde olan iki yerel suç ailesinin liderleri Loy Cannon (Rock) ile Josto Fadda’yı (Schwartzman) merkeze alacak. Cannon daha önce Josto’nun babası Donatello ile, iki çetenin de şehirde ticaret yapmasına geçit veren bir ateşkes yapmış. Ancak babasının ölümünün ardından Josto, İtalya’dan gelen acımasız kardeşi Gaetan nedeniyle antlaşmanın istikrarını korumakta zorluk çekmekte.

Rock ve Schwartzman’la birlikte, bir kez daha, yetenekli isimlerin yan karakterlere hayat verdiği, zengin bir oyuncu kadrosu bizleri bekliyor. Yeni Kaufman projesinin başrolü Jessie Buckley, geçtiğimiz sene Emmy kazanan Ben Whishaw, son olarak bir Tarantino projesinde izlediğimiz Timothy Olyphant, Boardwalk Empire’ın yıldızlarından Jack Huston ve müzisyen kimliğiyle tanıdığımız Andrew Bird, Fargo’nun dördüncü sezonunda göreceğimiz isimlerden bazıları.

“Bu yer aldığım en iyi iş ve muhtemelen gelecekte de öyle kalacak” demeciyle beklentileri yükselten Chris Rock, şimdiye kadarki en başarılı sezonu izleyeceğimizden emin gözüküyor.

Yazı: Merdan Çaba Geçer

Yükleniyor...