Faye Webster parçalarına senfonik düzenlemeler

Atlantalı müzisyen Faye Webster, rüyalarını gerçekleştirmek için Spacebomb Studios’a girdi. Trey Pollard’ın yönettiği tam 24 kişilik bir orkestrayla hem de!

Haziran 2021’de Secretly Canadian etiketiyle yayımlanan I Know I’m Funny haha albümünden bu yana sessizliğini koruyan Faye Webster, 2019 çıkışlı Atlanta Millionaires Club ve son albümünden parçaların yeniden hayal edilmiş versiyonlarıyla karşımıza çıkacak. 

Car Therapy Sessions adındaki yeni EP, 29 Nisan’da streaming servislerinde yayımlanacak. EP’den “Car Therapy” ise klibiyle beraber ilk tadımlık. Sean Valdivieso’nun yönetmenliğini üstlendiği videoda kalabalık orkestra tüm naifliği ile müzisyene eşlik ediyor. Faye Webster üzerinde her zaman görmeye alışık olduğumuz gece mavisi renkleriyle mikrofon başında. Ancak bu kez “I Know I’m Funny haha”da iç ısıtan LEGO çiçeklerin, gerçek dünyada can sıkıcı detaylar olduğundan bahsediyor: “Evet doğru tahmin ettin, çiçekler plastikten. Çünkü ben kendimle bile zor ilgileniyorum.”

Webster’ın ironilerle dolu, günlük hayatın sıradan detaylarını aktardığı müzik dili; kendisinin “favori şarkılarım” diye adlandırdığı beş parça aracılığıyla yeniden şekilleniyor: Lo-fi estetiği, yaylıların üzerinden akıp sinematik bir havaya bürünüyor âdeta. 

faye webster car therapy sessions

“Car Therapy”nin senfonik açılımının uyandırdıkları, Webster’ı da oldukça etkilemiş. Kayıt deneyiminin çok yoğun duygularla geçtiğini anlatan sanatçı, demoları dinlerken neredeyse ağlayacağını itiraf ediyor. 2018’de Londra’da gezinirken “Jonny”yi orkestra ile yeniden düzenlemenin ne kadar güzel olabileceğini düşündüğünü ve bu dileğin gerçekleşmesi için sıklıkla üzerine düşündüğünü söylüyor. 

Secretly Canadian etiketiyle yayımlanacak EP’nin şarkı listesi şu şekilde: 

01 Kind of (Type of Way)
02 Sometimes (Overanalyze)
03 Car Therapy
04 Suite: Jonny
05 Cheers (To You & Me)

Yazı: Asena Büyük