Faye Webster’dan dokunaklı Fleet Foxes cover’ı

Atlanta çıkışlı indie folk müzisyeni Faye Webster’ın şarkılarındaki naif ışıltı ve hüzün, Fleet Foxes albümü Crack-Up’dan (2017) “If You Need to, Keep Time on Me”ye yayıldı. Son derecede dokunaklı söyleyişi ve açık sözlü lirizmine aşina olduğumuz Webster, Jimi Hendrix ve John Storyk tarafından kurulan ikonik Electric Lady Studios’da canlı bir EP kaydetti. 7 şarkılık Live at Electric Lady EP’sinde müzisyenin dokunaklı melodileri; stüdyonun kusursuz akustiği ve eşlikçi orkestranın etkileyici performanslarıyla harmanlanıyor. EP’de Fleet Foxes yorumunun yanı sıra yılın başlarında yayımlanan I Know I’m Funny haha albümünden parçaların canlı versiyonları da var tabii ki.

Webster, Electric Lady Studios’da kayıt yapmanın nadir bir deneyim olduğundan ve özellikle kariyerinin ilk günlerinden beri yanında olan müzisyenleri bir araya getirebilmiş olmasının kendisi için ne denli özel bir deneyim olduğundan bahsediyor. Performansın tamamı aşağıdan dinlenebilir.

Yeri gelmişken parçanın orijinal hâli için hazırlanmış harika klibi de hatırlayalım. Ağustos 2018’de yayımlanan Fleet Foxes’ın Vidanoise imzalı “If You Need to, Keep Time on Me” klibinde, David Hession & Rosie Holtom ikilisinin animasyonlarıyla büyüleyici manzaralara göz kesiliyoruz. Buradan izlenebilir.

Yazı: Seda Karakaş