Finn Wittrock, ”American Horror Story”nin ‘Dandy’si hakkında konuştu

American Horror Story‘nin son sezonu Freak Show‘da gerçek bir ruh hastası olan Dandy Mott karakterini canlandıran Finn Wittrock, Vulture‘a verdiği röportajda söz konusu karakteri canlandırmanın zorluklarını ve karakter hakkında yaptığı gözlemleri açıkladı.

Dizinin dördüncü sezonunu bitirmemiş olanları yazıda geçecek spoiler’lar hakkında uyaralım öncelikle!

Senaryoyu okumaya başladığında, kendi karakterinin dizinin ana kötü adamı olacağını tahmin etmediğini söyleyen Wittrock, paylaço karakterinin dizide çok kritik bir rol oynadığını ve bu rolde John Carroll Lynch’in harikalar yarattığını belirtiyor. Dandy’nin paylaçoya duyduğu hayranlığın kendisini esir aldığını dile getiren Wittrock, paylaçonun ölümünün ardından Dandy’nin onun görevini kendine biçtiğini ama aynı paylaçoya dönüşmektense, Dandy’nin kendi paylaço uyarlamasına dönüşmeyi tercih ettiğini düşünüyor.

dandy anne

Dandy’nin öldürdüğü karakterlere bir nefret duymadığını da sözlerine ekleyen Wittrock’a göre, Dandy Mott’un öldürdüğü tüm karakterler aslında seviyor olduğu karakterler. Örneğin dizinin son bölümünde öldürdüğü annesi için ”Ona karşı aslında bir sevgi besliyordu ama ikisinden birinin gitmesi gerektiğini biliyordu” diyor Wittrock. İnsan öldürmenin Dandy için bir tür tutkuya dönüştüğünü söyleyen Wittrock, Dandy’nin aslında bir performans sunmak istediğini ve bunların da katliama dönüştüğünü belirtiyor.

Matt Bomer’ın kolunu kesip tüm vücuduna kanın sıçradığı sahnenin, dizi süresince çekmesi en zor olan sahnelerden biri olduğunu söyleyen Wittrock, Patti LaBelle’in canlandırdığı Dora karakteri öldüğünde çok üzüldüğünü dile getiriyor. Finn Wittrock, karakterin eşcinsel olduğu yorumlarına katılmadığını, kendisinin iki başlı kadınlardan hoşlandığını hatırlatarak vurguluyor.

Yükleniyor...