FKA Twigs, “Magdalene” albümünün detaylarını paylaştı

R&B ve avangart yaklaşımları kesiştirdiği kendine özgü pop anlayışıyla bir fenomene dönüşen ilk albümünü 2014’te yayınlayan FKA Twigs, sonbaharda yeni müzikleriyle dönüyor. İngiliz müzisyen yeni albüm Magdalene’e dair detayları I-D dergisine verdiği röportajda anlattı ve prodüksiyonunu Nicolas Jaar’la paylaştıklarını duyurdu.

Kayıtları Londra, New York ve Los Angeles’a yayılan albümü “kırılgan” sıfatıyla tanımlayan FKA Twigs, geçirdiği zorlu ameliyat sonrası iyileşme sürecinin çok stresli geçtiğini ve yakınındakilerden kendini soyutladığını anlatıyor. Magdalene albümünün de bu dönemin bir ürünü olduğunun altını çiziyor. “Zihinsel olarak çok üzgün bir yerdeydim ve oradan çıkmak istemedim” diyen FKA Twigs, yeni şarkılarının hayatına girmiş ve gelecekte girecek tüm sevgilileri hakkında olduğunu da belirtiyor.

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan ”Cellophane” parçasının yer alacağı albümde Future’la yapılmış bir düet de var. “Holly Terrain” parçasında vokalleriyle FKA Twigs’e eşlik edecek Future da albüme üzüntülü bir pencereden seslenecek. FKA Twigs şöyle anlatıyor: 

“Şarkıda kendi deneyimlediği düşüşlerden bahsediyor. Ne kadar üzgün olduğunu ve iyileşmek istediğini anlatıyor. Üzgün Future’ı seviyorum. Kendini dışa vurduğu ve biraz emo’ya dönüştüğü zamanları seviyorum. İçindekileri açtığı zaman çok güzel oluyor.”

Yeni FKA Twigs albümünün ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor ama “Cellophane”in ardından bir teklinin daha yakınlarda paylaşılması olası. Belki de Future düeti “Holly Terrain”, albümden önce dinleyeceğimiz şarkılardan biri olacaktır.