Floating Points'in ilk albümü kasımda yayınlanıyor

Londra’nın dipsiz bir kuyu gibi olan elektronik müzik sahnesinin en heyecan verici isimlerinden Floating Points, ya da gerçek adıyla Sam Shepherd, uzun zamandır merakla beklenen ilk uzunçalarını nihayet yayınlıyor. 6 Kasım’da yayınlanacak Elaenia isimli albümden ilk single, büyüleyici bir kliplebirlikte geldi.


Avrupa’da Pluto ve Amerika’da Luaka Bop etiketleriyle yayınlanacak Floating Points albümü, birçok konuk müzisyen barındırıyor. Çeşitli şarkılarda, çeşitli enstrümanlarda ve vokallerde duyduğumuz isimler arasında Leo Taylor, Layla Rutherford, Joe Zeitlin ve Qian Wu gibi müzisyenler var. Ayrıca Sam Shepherd da albümde vokallerin bir kısmını kendisi yapıyor. Albümün ilk single’ı olarak yayınlanan “Silhouettes (I, II & III)” isimli parça için Pablo Barquín ve Junior Martínez ikilisinin çektiği nefis klip aşağıdan izlenebilir.

2008’den bu yana çeşitli miksler, derlemeler ve kısa soluklu kayıtlarıyla kendine epey geniş bir hayran kitlesi edinen Floating Points’in ilk albümü Elaenia‘nın kapak tasarımı ve şarkı listesini aşağıda görebilirsiniz.

Elaenia:

1. Nespole
2. Silhouettes (I, II & III)
3. Elaenia
4. Argenté
5. Thin Air
6. For Marmish
7. Peroration Six