Flume ve Damon Albarn ortaklığı: “Palaces”

Geçtiğimiz iki hafta sonuna yayılan ve livestream yayınlarla dünyanın dört bir yanından takip edilebilen Coachella festivalinde adından en çok söz ettiren isimlerden biri Avustralyalı elektronik müzik prodüktörü Flume oldu. Festivaldeki ilk performansında Beck, Tove Lo Vince Staples ve Caroline Polachek gibi konuklarla sahne alan Flume, ikinci Coachella hafta sonunda Damon Albarn, Toro Y Moi ve nice konukla düetlerini seslendirdi. 

Damon Albarn & Flume – Coachella

Yeni albümü için geri sayımda olan Flume, Damon Albarn eşliğinde albüme ismini veren “Palaces” şarkısını ilk kez festivalde seslendirdi. Albarn’ın piyano ve vokallerde yer aldığı parça, performansın kısa bir süre sonrasında streaming servislerinde de yerini aldı. Yoldaki albümün de kapanış şarkısı olan atmosferik pop güzelliği, hemen aşağıdan dinlenebilir. İkilinin Coachella performansını da buradan izleyebilirsiniz.

Parçanın daha önce de Flume ile birçok kez iş birliğine giden Avustralyalı görsel sanatçı Jonathan Zawada yönetmenliğinde hazırlanmış harika bir klibi de var. Bir ormanın derinliklerine davet eden “Palaces” klibini izlemek isteyenleri buraya alalım.

Jonathan Zawada daha önce “The Difference”, “Quits” ve “Rushing Back” klipleri için Flume’la çalışmıştı. Filmografisinde The Avalanches’ın “The Divine Chord”u ve Mark Pritchard’ın “Sad Alron”u da var.

Yeni Flume albümüne dair

Flume ya da gerçek ismiyle Harley Edward Streten, son stüdyo albümü Skin’i 2016’da yayımlamıştı. Palaces adını verdiği üçüncü albümünü ise 20 Mayıs’ta Avustralyalı etiket Future Classic aracılığıyla yayımlayacak. Kariyeri boyunca farklı disiplinlerden birçok sanatçıyla düetler yapmayı alışkanlık edinen Flume’un yeni uzunçaları da büyük oranda ortak üretimlerden oluşuyor. Damon Albarn dışında Palaces parçalarında duyacağımız isimler arasında Oklou, May-a, Quiet Bison, Kučka, Laurel, Virgen María, Emma Louise ve  Caroline Polachek var.