Flying Lotus, MF Doom’la bir EP hazırladıklarını açıkladı

MF Doom’un ölüm haberi, müzik dünyasında büyük bir şok etkisi yarattı. 2020’nin son günü müzisyenin eşi Jasmine Dumile’ın açıklamasıyla 31 Ekim günü hayatını kaybettiği ortaya çıkan MF Doom için sosyal medyadaki anma paylaşımları arasında merak uyandıran bir iş birliği de ortaya çıktı.

Kariyeri boyunca BADBADNOTGOOD, Madlib, Bishop Neru, Ghostface Killah gibi isimlerle ortaklıklara imza atan MF Doom’u Twitter hesabından anan Flying Lotus, bir hayranından gelen “MF Doom’la yapacağınız uzun soluklu bir iş birliğinin hayallerini kuruyordum” yorumu üzerine bir açıklama yaptı: “Bunu söylemekten nefret ediyorum ama bir EP üzerine çalışıyorduk. Henüz duymadığım şarkılar bile var.”

Flying Lotus’un rap personası Captain Murphy’yle 2013’te yayımladığı “Between Villains” parçası aslında ikilinin şimdiye dek yaptığı iş birliklerinden biri. Parçada Viktor Vaughn mahlasıyla yer alan MF Doom’a Earl Sweatshirt’te eşlik ediyordu.

DJ ve plak koleksiyoncusu Volkan Judocu Bant Mag. için 3,5 saatlik MF Doom anma playlisti hazırladı. Aşağıdan dinleyebilirsiniz.