Flying Lotus'un ilk uzun metraj filmi "Kuso", galasını Sundance'te yapacak

Son yıllarda film alanında da üretimlerini sıklaştıran Flying Lotus, Royal isimli kısa filmiyle ilk yönetmenlik denemesini yapmıştı. Amerikalı prodüktör, şimdi de söz konusu kısa filmden uyarlanacak olan “Kuso” isimli ilk uzun metrajıyla karşımıza çıkıyor. Filmin galası önümüzdeki ocak ayında Sundance Film Festival’da gerçekleşecek.

Çekimleri an itibariyle devam eden filmin oyuncu kadrosunda George Clinton, Hannibal Buress ve Tim Heidecker bulunuyor. Flying Lotus geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamalarda Heidecker’in filmde canlandırdığı karakterin, bugüne dek oynadığı en garip karakter olduğunu dile getirmişti. Elijah Wood ve Craig Robinson’ın da filminde rol almasını fazlasıyla istediğini söyleyen Flying Lotus, henüz bu iki isimle ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

19 Ocak’ta başlayacak Sundance Film Festival’da galasını yapacak olan Kuso‘da Flying Lotus’la birlikte Thundercat ve Aphex Twin’in film için yapılmış yeni kayıtları da bulunuyor olacak. Son albümü You’re Dead!‘in üstünden iki yıldan fazla zaman geçen FlyLo’nun önümüzdeki yıl turneye çıkacağı biliniyor. Bu sebeple yeni bir FlyLo albümünün de yakında yayınlanması olası gözüküyor.