Foo Fighters doğaüstü güçlerle yüz yüze

Geçtiğimiz yıl Medicine at Midnight albümü ile karşımıza çıkan Foo Fighters, üretime tam gaz devam ediyor. Ama bu sefer sinemada… Bir süredir korku ve komediyi buluşturan bir film hazırlığında olduğu bilinen grup, Studio 666 ismini verdikleri yapımdan yeni bir fragman yayımladı. Oyuncu kadrosunda Foo Fighters üyeleri Dave Grohl, Taylor Hawkins, Nate Mendel, Pat Smear, Chris Shiflett ve Rami Jaffee ile birlikte Whitney Cummings, Leslie Grossman, Will Forte, Jenna Ortega, Jeff Garlin gibi tanıdık simalar yer alıyor.

Grubun son albümü Medicine at Midnight’ın odakta olduğu filmde; California, Encino’daki malikânede grup üyeleri, albümü ve kendi hayatlarını tehdit eden doğaüstü güçlerle yüz yüze geliyor. Foo Fighters stüdyosunda işler bir anda sarpa sarmaya başlıyor; üyelerin enstrümanları bozuluyor, kayıt yapılan malikâne bir anda doğaüstü güçler tarafından basılıyor. 

NME’ye verdiği röportajda Studio 666’in yazım süreci hakkında konuşan Dave Grohl, albümün kayıtları sırasında enstrümanlarının akortsuz olduğunu, kayıtların yazılımda çıkan hata sonucu silindiğini ve açık mikrofondan tuhaf gürültüler geldiğini fark ettiğini anlatmış. . Yaşadığı bu ürkütücü deneyim, grubun ruhlarını kurtarmak için doğaüstü güçlere karşı savaştığı Studio 666‘i yazmasına ilham vermiş.

Öyküsünü Dave Grohl’un oluşturduğu Studio 666’in senaryosunda Jeff Buhler ve Rebecca Hughes ikilisi tarafından yazılmış. Yönetmen koltuğunda ise Slayer’ın video kliplerinin arkasındaki isim olarak da tanınan BJ McDonnell oturuyor. Meraklıları için filmin ABD sinemaları için vizyon tarihi 25 Şubat.

Yazı: Yiğitcan Genç