Foo Fighters yeni yılı yeni şarkıyla açtı

Üç buçuk senelik yeni Foo Fighters albümü hasreti 5 Şubat’ta sona erecek. Grubun 10. stüdyo albümü Medicine at Midnight yaklaşırken, albümden tadımlıklar iştah kabartmaya devam ediyor. Kasım ayının başında “Shame Shame”i yayımlayan Foo Fighters, 2021’e “No Son of Mine” ile girdi.

“Shame Shame” ile alışılagelmiş hızlı, enerjik ve coşkulu Foo Fighters şarkılarının dışında da şarkılar üretmeyi sevdiğini gösteren Dave Grohl ve ekibi, “No Son of Mine” ile birlikte özüne dönüyor.

Dave Grohl, şarkının ortaya çıkması için doğru zamanı beklediklerini söylüyor ve ekliyor: “Sözler, kendini beğenmiş liderlerin ikiyüzlülüğünü ve karşı olduklarını söyledikleri adaletsizlikleri yapmaktan geri kalmamalarına dokunuyor.”

Dave Grohl’dan yeni yıl mektubu

Foo Fighters 2020’de dünya turnesiyle 25. yaşını kutlayacaktı. Ama grubun birçok planını rafa kalktı. Dave Grohl, yeni yıla girerken hayranlarına bir mektupla seslendi ve müziklerinin 50 bin kişilik bir festivalde dinlenmek zorunda olmadığını geç de olsa fark ettiklerini yazdı. Mektup hemen aşağıda. 

Yazı: Ant Arın Sermet