“Fortnite”ta sahne sırası Anderson .Paak ve grubu Free Nationals’ın

Kimi otoritelerin iddialı bir şekilde “canlı müziğin geleceği” olarak yorumladığı ve geride kalan yıllarda çeşitli örneklerine rastladığımız video oyunu konserlerinde Fortnite bayrak taşımakta. Günümüzün en popüler video oyunlarının başında gelen Fortnite’ın oyun içi konser serisi, Anderson .Paak ve grubu Free Nationals’la devam ediyor. Son albümü Ventura’yla “En İyi R&B Albümü” de aralarında olmak üzere üç Grammy Ödülü kazanan Anderson .Paak’ın konseri, Fortnite’ın Los Angeles’daki stüdyosundan canlı yayımlanacak. Oyuncuların konseri deneyimlemek için, 19 Eylül’ü 20 Eylül’e bağlayan gece, Türkiye saatiyle 00:00’da, Party Royale Spotlight sahnesinde olması yeterli. 

Silahların ve binaların olmadığı, oyunun diğer modlarına göre daha sakin bir atmosfer sunan Party Royale, oyuncuların eğlenceli bir zaman geçirmesine odaklanıyor. Ekim ayına dek devam edecek seri kapsamında 26 Eylül akşamı da bir konser gerçekleşecek fakat henüz kimin sahnede olacağı açıklanmadı. 

Canlı konsere ve partiye katılmak istiyorsanız, takip etmeniz gereken adımlar:

1)      Lobi ekranının sağ alt köşesindeki “Değiştir” düğmesine basın.
2)      Mod listesinden Party Royale’i seçin ve kabul edin.
3)      Lobi ekranında Oynat’a basın.
4)      Party Royale Haritası’nda ana sahneyi bulun ve konserin keyfini çıkarın.

Fortnite konserleri

Oyun platformunda birçok farklı canlı etkinlik düzenleyen Fortnite’ın konser işini epey ciddiye aldığı ortada. Sanatçıların Fortnite avatarları, milyonlarca oyuncunun karşısında performanslarını gerçekleştirmesine dinleyici olarak alışmanın kolay olmadığına da şüphe yok. DJ Marshmello’nun Şubat 2019’daki 10 dakikalık Fortnite konseri bu anlamda bir ilkti. Nisan 2020’de gerçekleşen Travis Scott konseri ise aynı anda 12,3 milyondan fazla oyuncunun katılmasıyla rekor kırmıştı. Epic Games, bu atılımın önümüzdeki yıllarda müzisyenler için Fortnite’ı bir “turne durağına” dönüştüreceğine inanıyor. 

Yükleniyor...