Fotoğrafçı Emin Özmen’in "Les Limbes" sergisi 14 Aralık'ta Fransız Kültür Merkezi'nde açılıyor

Son yıllarda birçok toplumsal sorunu ele aldığı fotoğraf çalışmaları ile dikkat çeken Emin Özmen’in 14 Aralık’ta Fransız Kültür Merkezi’nde açılacak sergisi Les Limbes (Araf) , kendi istekleri dışında mülteci olarak yaşamak zorunda kalan aileleri ele alıyor.

Türkiye’de ve yurt dışında Somali’de kuraklık, Japonya’da deprem, Yunanistan’da ekonomik krize karşı gösteriler gibi toplumsal ve sosyal  konuları ele aldığı fotoğraf projeleri ve sergileri ile adını duyuran fotoğrafçı Emin Özmen, bu çalışmaları ile Time, New York Times, Der Spiegel, The Guardian, The Telegraph gibi yayınlarda da kendine yer bulmuştu. Bu kez, kendi istekleri dışında mülteci olarak kalmaya zorlanan aileleri konu aldığı sergisi Les Limbes (Araf) ile karşımızda olan sanatçı, 2012 yılından beri çektiği kareleri meraklılar ile buluşturacak. Suriye, Irak, Türkiye ve Avrupa’da çektiği fotoğrafların yer alacağı sergisini tamamlamak için Magnum Photos’dan geçtiğimiz sene burs alan Özmen’in sergisi 25 Ocak’a kadar ziyaret edilebilecek. Sergiyle ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

affiche-les-limbes-petit
Une famille syrienne vient de franchir la frontière qui sépare la Syrie de la Turquie. Un camion les emmène dans un camp pour réfugiés situé à Suruç / Turquie, septembre 2014.
An Afghan refugee girl stands on the beach near the old Olympic Hellinikon International Airport in Athens. More than 4,000 people lives in poor conditions at Piraeus port in Athens. They are stranded in Greece as a result of the border shutdowns. Lots of them are children whom are struggling with diseases.