Frozen Clouds seçti: Kaykay yaparken en iyi giden şarkılar

İstanbullu hardcore punk / metalcore ekibi Frozen Clouds, yakında yayımlanacak uzunçalarının ikinci teklisi “Sternal Scythe” ile geçtiğimiz haftalarda kulaklarımızın pasını silmişti. Mevzu Records etiketli şarkının, grubun canlı performans enerjisini belgeleyen ve  VHS kasetlerinden yapılmış videosu da bir harika.

Henüz 13-15 yaşlarında İstanbul’da kaykay yaparken tanışan grup üyelerine, bu tutkularından yola çıkarak kaykayla süzülürken dinlemelik şarkı tavsiyelerini sorduk. Aralarında hızını alamayıp albüm önerenler de oldu! Söz Frozen Clouds’ta…

Luca:

“Transplants – ‘Romper Stomper’ dinlerim çok kayarken. Kayarken dinlemek için ne yavaş ne de hızlı, güzel bir temposu var benim için ve pis bir şarkı. Bu şarkıyı bir de son yaptığımız kaykay videosunda kullandım. Alpha Wolf’un yeni şarkısı ‘Akudama’yı da bir sonraki kayışımda dinleyeceğimi düşünüyorum.”

Parham:

“Ben kayarken sadece yol yapıyorum aslında, o yüzden hızlı ve melodik şeyler dinlemek süper hissettiriyor. Title Flight’ın Shed albümü süper, şarkıların enerjisi baya uygun kaymaya.”

Leon:

“Gevşek, pislik ve hızlı kayanlara gelsin. Fidlar – ‘Cheap Beer’”

Arda:

“Bence kayarken en önemli şey gaza gelmek. Normalde bir sürü Sum 41 şarkısını önerebilirdim de bu aralar en çok ‘Better Off Dead’ dinliyorum.”

Ömer:

“Kaykaya başladığımda The Offspring beni gaza getiriyordu. Evrensel bir şey.”