Fullmetal Alchemist rüzgârı akıllı telefonlarda

Hiromu Arakawa’nın 2001-2010 aralığında yayımlanan kült seri Fullmetal Alchemist, tüm zamanların en çok satan mangalarından biri.

İki ayrı anime uyarlamasıyla da dünya çapında fenomenleşen fantastik hikâyenin 2017’de Japonya’da vizyona giren ilk sinematik uyarlaması, gişede beklentilerin altında kalmış ama takip eden yıllarda streaming servislerinde büyük ilgi görmüştü. Bir üçleme olarak kurgulanan filmlerin ikincisi mart ayında, son film ise geçtiğimiz hafta Japonya’da izleyicisiyle buluştu.

Fullmetal Alchemist rüzgârı başka mecralarda esmeye devam ediyor. Sırada bir mobil oyun var! Nisan ayında Japonya’da beta versiyonu kısa bir süreliğine denemeye açılan Fullmetal Alchemist mobil oyunu hem iOS hem Android’e uygun formatlarda 4 Ağustos’ta yayımlanacak. 

Square Enix’in yapımını bizzat üstlendiği oyunda Alphonse Elric, Edward Elric, Winry Rockbell, Roy Mustang gibi karakterleri kullanmak mümkün. Toplamda 40’tan fazla karakterin oyunda yer aldığı ve her birine Fullmetal Alchemist anime serilerindeki seslendirmenleri hayat vermiş. Aksiyon odaklı bir stratejik RPG oyunu olarak kurgulanmış ve geliştirilmiş bir 3D teknolojisiyle serinin hayranlarını heyecanlandıracak yeni animasyon sahneler barındırdığı söyleniyor. 

Açıklamalar, oyunun ön kayıt sürecinde toplamda 1 milyondan fazla kişiye ulaştığına işaret etmekte. 4 Ağustos’tan önce kayıt olanlar, kimi bonuslarla maceraya atılacak.