“Game of Thrones” spin-off dizisi “House of Dragon”, 2022’de başlıyor

Sekiz sezonluk serüveni 2019’da sona eren Game of Thrones’un ardından birçok farklı spin-off projesi üzerine çalışıldığı biliniyor. HBO yetkilisi Casey Bloys, bu serilerden ilki için 2022’yi işaret etti.

House of the Dragon ismini taşıyacak ilk spin-off, Game of Thrones serisinde yaşanan olayların çok daha öncesine götürecek. Haziran ayında dizinin baş karakterleri için casting çalışmalarının başladığı açıklanmıştı. Bloys, Rhaenyra Targaryen ve Alicent Hightower karakterlerini canlandıracak oyuncular için arayış hâlâ devam ediyor.

Yazar George R.R. Martin’in 2018’de yayımlanan Fire & Blood kitabından yola çıkarak hazırlanacak House of the Dragon, Targaryen hanedanının yükselişi ve çöküşünü konu edecek. Game of Thrones’un 300 yıl kadar öncesinde geçecek dizi, Ryan Condal ve Miguel Sapochnik ikilisine teslim edildi. Sapochnik ilk sezonda dört bölümün yönetmenliğini de üstlenecek. George R.R. Martin’in de dizinin yapımcı kadrosunda yer aldığını belirtelim.

HBO’nun ve televizyon tarihinin en başarılı yapımlarından biri olan Game of Thrones evreninden ne gibi spin-off yapımlar çıkacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Kanaldan 5 farklı fikir üzerine çalışıldığı açıklanmış, 2019’da Naomi Watts’ın başrolünde yer alacağı bir dizi için çalışmaların başladığı duyurulmuştu. Fakat kısa bir süre sonra henüz ismi bilinmeyen bu dizinin prodüksiyonuna son verilmişti.