Game of Thrones’un evrenine binlerce yıl öncesinden bir hikâyeyle geri dönüyoruz

Son yılların en çok yankı uyandıran fantastik televizyon serisi Game of Thrones geçtiğimiz ay tartışmalı bir finalle sona erdi. İyisiyle kötüsüyle dünyanın dört bir yanında milyonlar tarafından takip edilen sekiz sezonluk dizinin yarattığı evrene dair geliştirilmekte olduğu haberini aldığımız üç devam dizisinden ilki, Westeros’tan binlerce yıl öncesine gideceğimiz bir hikâyeyle ekranlara gelecek.

Entertainment Weekly’de yer alan bir habere göre pilot bölümünün çekimleri Game of Thrones’un da pek çok bölümünün arka planını oluşturan Kuzey İrlanda’da başlayan bu yeni dizi, serinin yazarı George R.R. Martin ve Kickass, Kingsman, Stardust gibi filmlerden tanıdığımız yapımcı ve senaryo yazarı Jane Goldman tarafından yaratıldı. Pilot bölümün yönetmen koltuğunda ise The Defenders ve Jessica Jones gibi dizilerde karşımıza çıkan S.J Clarkson oturuyor.

Martin’in verdiği röportajlara göre yeni dizi Westeros’un kuruluşundan yaklaşık beş bin sene öncesinde, bu evrenin en parlak yıllarından en karanlık dönemine çöküşünün öyküsünü anlatacak. Ve haliyle Game of Thrones’tan tanıdığımız hiçbir karakter bu yeni hikâyede yer almayacak.

İsmi henüz açıklanmayan ve en erken 2020’nin sonlarında prömiyer yapması beklenen yeni dizinin şu ana kadar duyurulan kadrosu da epey iddialı: Naomi Watts, Josh Whitehouse, Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Georgie Henley, Alex Sharp, Toby Regbo, Marquis Rodriguez, John Simm, Richard McCabe, John Heffernan ve Dixie Egerickx.