Gaspard Augé (Justice) yine Türkiye’de, bu kez dört nala

Elektronik dans müziğinin dünya haritasındaki en önemli merkezlerinden biri olan Fransa’nın 2000’lerdeki en büyük yıldızlarından Justice üyelerinden Gaspard Augé, ilk solo albümünü yayımlıyor. Escapades adını taşıyan albüm, Ed Banger Records / Because Music / Genesis ortaklığıyla 25 Haziran’da yayımlanacak. 

Etkisinden hâlâ çıkamadığımız, İstanbul’da Bosphorus Cymbals’ın fabrikasında çekilen harika bir kliple paylaşılan ilk tekli “Force Majeure”ün ardından ikinci iştah açıcı “Hey !” de yine Filip Nilsson yönetmenliğinde Türkiye’de çekilmiş bir kliple geldi. Bu kez CGI görünümlü dağların arasında dört nala koşturan bir at sırtında, atla akrobaside dereceler elde etmiş Metin Yılmaz’ı izliyoruz. Ve tabii nefis bir keman performansı! Augé, şarkıyı kaydettikten sonra aklında canlanan sahnenin tam olarak bu olduğunu belirtmekte.

Klip ilk teklide olduğu gibi 1 dakika uzunluğunda. Şarkının 4 dakikalık tam versiyonu da paylaşıldı.

Escapades’e dair

Chily Gonzales’le yaptığı kayıtlarla tanınan Fransız besteci Victor le Masne, Gaspard Augé’ye ilk solo albümünde eşlik etmiş. Kayıtlar Paris’teki iki önemli stüdyoda gerçekleşmiş: 2019’da hayatını kaybeden Cassius üyesi Philippe Zdar’ın Motorbass Studios’u ve bir zamanlar ikonik progresif rock grubu Yes’e ait olan ekipmanlarla bezeli Enterprise.

Augé bu albümdeki esas motivasyonun Avrupa klasik müziğini 21. yüzyıl etkisiyle yeniden yorumlamak olduğunu söylüyor. “Hey !” bu yorumun altını dolduran fikirler ve temalarla bezeli. Escapades’in kapak görseli ve şarkı listesi hemen aşağıda.

01. Welcome
02. Force Majeure
03. Rocambole
04. Europa
05. Pentacle
06. Hey!
07. Captain
08. Lacrimosa
09. Belladone
10. Casablanca
11. Vox
12. Rêverie 

Yükleniyor...