Gaye Su Akyol’dan 3 şarkılık EP: “Yort Savul: İSYAN MANİFESTOSU!”

Sene başından bu yana Remiks İmparatorluğu serisini bölümler hâlinde paylaşan Gaye Su Akyol, 2020’deki ilk yeni parçalarını 3 şarkılık bir EP formatında yayımladı. Yort Savul: İSYAN MANİFESTOSU!, ismini halk şairi Yunus Emre’nin dizelerinden ve Ece Ayhan’ın 1977’de yayımlanan “Yort Savul” şiirinden alıyor.

Advertisement

Dunganga Records ve Glitterbeat ortaklığıyla yayımlanan EP’deki üç parçanın da söz, müzik, düzenleme ve prodüksiyonu Gaye Su Akyol’a ait. Ali Güçlü Şimşek gitarda, Görkem Karabudak bas gitarda, Dilan Balkay trompette ve Ahmet Ayzit de bağlamada kendisine eşlik ediyor. EP’nin kapak fotoğrafı da daha önce “Bir Yaralı Kuştum” parçasının klibini çeken Aytekin Yalçın’dan.

EP’nin açılışını, rock’n’roll ve Anadolu ezgileriyle yoğrulmuş, yüksek enerjili “İsyan Manifestosu” yapıyor. İkinci parça “Bittim ama Tamamlanmadım”la biraz kederlenip, son parça “Şerefe”de tüm yaşadıklarımıza kadeh kaldırıyoruz.

30 Ekim Cuma akşamı saat 21.00’de EP’den ilk klip yayımlanacak. Açılış parçası “İsyan Manifestosu” için çekilen klipten kısa bir bölüm GSA’nın sosyal medya hesaplarında paylaşılmıştı.

Güncelleme: Irmak Altıner’in yönetmenliğini üstlendiği “İsyan Manifestosu” klibi yayında.