Gelecek program: “X-Men: The New Mutants”, “Sex Education”, “Hunters” ve dahası

Haftalık fragman seçkimizle, ilerleyen günlerde vizyona çıkacak film ve dizilere kafamızı uzatalım. 

Ozark

3. sezon, 27 Mart’ta Netflix’te

Başrollerinde Jason Bateman, Laura Kinney ve Julia Garner’ı izlediğimiz favori gerilimlerimizden Ozark, üçüncü sezon yayın tarihini 15 saniyelik bir teaser’la duyurdu. İkinci sezonuyla iki Emmy ödülü birden kazanan dizinin yeni sezonu 27 Mart’ta yayınlanıyor.

Star Trek: Picard

23 Ocak 2020’de CBS All Access’te

Patrick Stewart’ın Jean Luc-Picard rolünde efsaneleştiği Star Trek, 10 bölümlük yeni macerasıyla CBS All Access’e geliyor. Büyük bir kısmını Gene Roddenberry’nin kaleme aldığı dizinin şimdiden 2. sezon onayını aldığı söylentiler arasında. Plotu sır gibi saklanan seriden yayınlanan görsellerde Jonathan Del Arco’nun canlandırdığı Borg Hugh’un, alıştığımız android görünümünden farklı olarak daha insansı bir tarza sahip olduğunu söylemek mümkün. 

X-Men: The New Mutants 

3 Nisan 2020’de vizyonda 

İlk fragmanı 2017’de yayınlanan ve ardından hayranlarını endişelendirecek bir şekilde kendisinden haber alınamayan The New Mutants, Fox’un Disney ile birleşmeden önce yaptığı son Marvel filmlerinden biriydi. Josh Boone’un yönetmen koltuğunda oturduğu film, önceki X-Men yapımlarından farklı olarak izleyicisine süper kahraman aksiyonunun yanında bolca gerilim de vaat ediyor. 

Cheer 

8 Ocak 2020’de Netflix’te

Adam Leibowitz ve Arielle Kilker’ın yapımcıları arasında bulunduğu Cheer, Monica Aldama’nın liderliğinde çeşitli başarılara imza atmış Navarro Üniversitesi amigo takımının hayatına 6 bölümlük bir pencere sunuyor. 

Sex Education 

2. sezon, 17 Ocak 2020’de Netflix’te

Cinsellik ve ilişkiler konusunda hepimiz gibi kafası karışık karakterleriyle izleyicilerinin gönlünde taht kuran İngiliz komedisi, ucu açık bir sezon finali yapmıştı. 8 bölümlük yeni sezonda yine Asa Butterfield’in hayat verdiği Otis karakterinin çevresinde, Gillian Anderson ve Ncuti Gatawa’nın da bulunduğu orijinal kadronun keşiflerine tanıklık edeceğiz. 

Gretel & Hansel 

Vizyon tarihi henüz bilinmiyor

Bizi ünlü Alman masalının karanlık köklerine döndüren film, isminde küçük bir oyuna başvurarak Gretel’i abla rolüne taşıyor. IT’le çıkış yapan Sophia Lillis’in Gretel’e hayat verdiği filmin kadrosunda Star Trek’ten hatırlayacağımız veteran oyuncu Alice Krige de yer alıyor. 

A Fall from Grace 

17 Ocak 2020’de Netflix’te

Son 20 yıldır çoğunlukla siyah kadınları başrole taşıyan filmleriyle kendi efsanesini yaratan Tyler Perry’nin yazıp yönettiği gerilimin kadrosunda Cicely Tyson ve Crystal Fox gibi isimler yer alıyor. A Fall from Grace, geçtiğimiz sene Warner Bros. Stüdyolarından kat kat büyük Tyler Perry Stüdyoları’nı açan Perry’nin ilk Netflix filmi. 

Liberation

Vizyon tarihi henüz bilinmiyor

Yönetmen koltuğunda Chang Xiaoyang and Li Shaohong’un oturduğu film, Pingjin Savaşı’nın sonlarına doğru bir grup askerin başından geçen gerçek bir hikâyeye dayanıyor. 

Grace and Frankie

6. sezon, 17 Ocak 2020’de Netflix’te

Grace and Frankie, Jane Fonda ve Lily Tomlin’in ekranlarımızı şenlendirmeye devam edeceği sondan ikinci sezonuyla ekranlara dönüyor. Eşi benzerine pek rastlamadığımız biçimde yaşlanmanın güzel ve zorlu yanlarını ele alan dizinin, aynı zamanda en yaşlı Netflix orijinal yapımı olma rekorunu elinde tutması da hoş bir tesadüf.

Hunters 

21 Şubat 2021’de Amazon Prime Video’da

Yapımcıları arasında Jordan Peele’nin de bulunduğu Hunters, 70’lerin New York’unda yaşayan ve kaçak Nazileri yakalamak için oluşturulan bir avcı grubuna odaklanıyor. Bol şiddet içeren sahnelerinin yanı sıra kara komediye de göz kırpan 10 bölümlük dizinin kadrosunda Al Pacino, Logan Lerman ve Josh Radnor gibi ünlü isimler yer alıyor. 

Diary of a Future President

17 Ocak 2020’de Disney+’da

Ilana Peña’nın kendi çocukluğundan esinlenerek yarattığı dizi, 12 yaşındaki bir genç kızın ABD Başkanı olma yolunda başından geçen tuhaf ve komik olaylara odaklanıyor. 

Yazı: İlayda Tenim