Genndy Tartakovsky, ''Temel Reis'' uzun metrajını yönetmeyecek

Geçtiğimiz hafta Hotel Transylvania 2 fragmanıyla gündemimize gelen, animasyon filmleriyle tanınan yönetmen Genndy Tartakovsky’nin heyecanla beklediğimiz Temel Reis filmiyle ilgili tatsız haberler geldi. Projeden ayrıldığını açıklayan Tartakovsky, bunun sebebi olarak da Sony Pictures’la film hakkında yaşadığı fikir ayrılıklarını işaret etti.

2014’ün sonbaharında animasyon denemelerini gösteren ve küçük bir sahnenin de yer aldığı bir Temel Reis videosu görücüye çıkmıştı. Tartakovsky’nin bizzat anlattığı ve denemelerini paylaştığı videoyu aşağıda görebilirsiniz.

Bu video ile birlikte iyice heyecana kapılan Temel Reis severler için maalesef kötü haberlerimiz var. Genndy Tartakovsky, yaptığı açıklamada Sony Pictures Animation’ın yaşıyor olduğu bazı değişikliklerin filmi kötü etkilediğini vurguladı. İlk başlarda karşılıklı olarak büyük bir heyecan yaşadıklarını belirten Tartakovsky, şu an Sony Pictures Animation’ın aklındaki Temel Reis ile kendi kurguladığı filmin uyuşmadığını söylüyor. ”Benim çekmek istediğim Temel Reis filmini istediklerinden emin değilim” diyen yönetmen, artık bu projede yer almama kararını üzülerek aldığını açıklıyor.

Genndy Tartakovsky, aynı röportajda artık mesaisini kendi yazdığı bir hikayenin filmleştirileceği Can You Imagine? animasyonu için hazırlanmakla geçireceğini söylemiş. 25 Eylül’de vizyona girecek Hotel Transylvania 2 filminin ardından izleyeceğimiz ilk Tartakovsky yapımının Can You Imagine? olması muhtemel.