Geoff Barrow'un kurduğu Invada Allstars ve Anika'dan Nena yorumu: "99 Red Balloons"

Portishead ve Beak> üyesi Geoff Barrow’un kurucusu olduğu Invada Records ailesinde yer alan çeşitli müzisyenlerden oluşan Invada Allstars ve yine Barrow’un önceden defalarca birlikte çalıştığı Anika, yardım amaçlı bir kayıtla karşımızda. Nükleer silahlanmaya karşı bugün Londra’da gerçekleşecek eyleme destek amacıyla Nena’nın “99 Red Balloons” şarkısını yorumlayan ekip, şarkıdan gelecek tüm maddi geliri Campaign For Nuclear Disarmament‘a bağışlayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Barrow, devletin milyarlarca pound’u nükleer silahlar yerine hastanelerin acil bölümlerini önümüzdeki 40 yıl boyunca açık tutabilmeye harcamış olmasını tercih edeceğini dile getirdi. Aşağıdaki bağlantıdan dinleyebileceğiniz şarkıyı Bandcamp üzerinden satın alabiliyorsunuz.

Bu arada Geoff Barrow demişken, müzisyenin heyecan verici gruplarından Beak> bu yaz için kapsamlı bir turne programı duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerdeyse grubun synth ve gitarlarından sorumlu Matt Williams’ın Beak>’ten ayrıldığı açıklandı. Henüz resmi bir açıklama gelmiş olmasa da Beak>’in bu konserlere yeni bir formla çıkması bekleniyor.

Yükleniyor...