Gezgin Salon Festivali’nin 2024 edisyonundan ilk isimler

Fotoğraf: Spyros Rennt

Salon İKSV’nin mekânından taştığı +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali, 2024 edisyonuyla 29-30 Haziran’da Bonus Parkorman’da olacak. Geçtiğimiz yıllarda Jon Hopkins, Tamino, Moderat gibi isimleri ağırlayan festivalin sıradaki buluşmasından ilk isimler açıklandı.

Dillere destan canlı performanslarıyla dünya çapında festival favorisi hâlini alan Parcels ile nihayet buluşacak olmak büyük heyecan sebebi. Avustralya’da kurulan ve Berlin’de ikamet eden beşli, bugüne dek yayımladığı iki stüdyo albümü ve iki konser albümüyle electro-pop janrının günümüzdeki en yaratıcı temsilcilerinden birine dönüştü. Ekibin 2017 tarihli “Overnight” teklisinin prodüksiyonunda Daft Punk üyeleri Guy-Manuel de Homem-Christo ve Thomas Bangalter’in imzası olduğunu da hatırlatalım.

New wave, psikedelik rock, punk, surf rock gibi çeşitlenen etkileşimlerini tek potada eriten Fransız grup La Femme de Gezgin Salon Festivali’nin bu yılki programında yer alıyor. Geçtiğimiz sonbaharda grubu Salon İKSV sahnesinde izlemiş olanlar nasıl bir şovla çarpışacağını biliyor elbet. Meraklılarını, gezegendeki en büyük psikedelik müzik buluşmalarından LEVITATION’daki konser kayıtlarını izlemek için buraya alabiliriz.

Belçikalı kolektif Stavroz da festivalin dev bir dans maratonuna ev sahipliği yapacağının kanıtı olan bir başka isim. 2011’de DJ’ler IJsbrand ve Gert tarafından kurulan Stavroz, sonrasında Maxim ve Pieter’in katılımıyla canlı çalan bir minimal techno orkestrasına dönüştü. Kendi prodüksiyonlarının yanı sıra Birds of Mind, Sue Avenue, Talal ve Hyenah gibi isimler için yaptığı remikslerle de liste favorisi olan ekip, bir yandan kurucusu olduğu Moodfamily plak şirketiyle faaliyetlerini sürdürüyor.

Festival biletlerinin genel satışı 14 Şubat Çarşamba saat 10.30’da Passo’da başlıyor. 1. Avantajlı Dönemde kombine biletler 1.500 TL, tek gün biletleri ise 950 TL olarak belirlenmiş. Gezgin Salon programından açıklanacak diğer isimler için takipte kalın.