''Ghostbusters''ın geri dönüşü tek filmle sınırlı kalmayacak

Avcıların hepsinin kadın olacağı üçüncü Ghostbusters filminin hazırlıkları sürerken, devam filmleri hakkında haberler de gelmeye başladı. Yine avcıların erkek olacağı bir sonraki Ghostbusters filminde başrolde Channing Tatum olacağı konuşuluyor.İlk filmin yönetmeni Ivan Reitman, Deadline‘a verdiği röportajda Sony Pictures’ın Ghostbusters‘ı daha geniş bir evrene yayarak çeşitli filmler ve yan projeler geliştirmek istediğini söylüyor. Ghostbusters filmleri için Sony ile birlikte çalışmaya devam eden Reitman, sıradaki filmin yönetmenliğini Captain America: The Winter Soldier ile tanınan Anthony ve Joseph Russo kardeşlerin üstleneceğini dile getiriyor.

Yine Reitman’ın verdiği röportaja göre, serinin dördüncü filmi olacak filmde avcılar bir kez daha erkek olacak ve başrolde Channing Tatum’u izleyeceğiz. ” Harika filmler için hazırlıklarımız başladı” diyen Reitman, filmin senaryosunu da Drew Pearceın yazacağını belirtti.

Ghostbusters filmleri, Marvel’ın yarattığı sinematik evrene benzer bir şekilde kurgulanacak gibi gözüküyor. Muhtemelen hem kadın avcılar hem erkek avcılar iki filmde de karşımıza çıkacaklar. Şimdi en büyük merak konusu Bill Murray’nin bir cameo yapıp yapmayacağı!