Ghost’un yeni albümü “Meliora” dinlemeye açıldı!

İsveçli heavy metal grubu Ghost’un üçüncü uzunçaları Meliora, fiziksel baskılarının yayınlanmasından dört gün önce internette yerini aldı.

Loma Vista Recordings etiketiyle 21 Ağustos’Ta yayınlanacak Meliora‘da gruba Dave Grohl’un eşlik ettiği söylentileri uzun süredir gündemde. Ghost’un 2013’te yayınlanan If You Have A Ghost albümünün prodüksiyonunu üstlenen ve çeşitli şarkılarda davul ve gitar çalan Grohl’un, ekibin devamlı bir üyesi olup olmadığı konusunda çeşitli spekülasyonlar dolanıyor. Gerçek kimliklerini gizleyen ve kostümleri olmadan basın ve dinleyicilerinin karşısına çıkmayan ekipten bir üye verdiği bir röportajda Dave Grohl’un gruptaki yeri hakkında kafa karıştıran açıklamalar yapmıştı:

“Dave, Ghost’la birlikte sahneye çıkıyor olabilir de olmayabilir de. Kendisini birkaç kez maskesi ve kostümüyle bizimle birlikte çalarken görmüştük. Bunun şimdi olmuyor olduğunu ya da gelecekte olmayacağını söylemek güç.”

Bu kez albüm prodüksiyonunu  Madonna, Kylie Minogue, Sugababes ve Robyn gibi isimlerle çalışmış olan Klas Åhlund’a emanet eden Ghost, yeni albümü Meliora‘yı Youtube hesabı üzerinden dinlemeye açtı. 10 şarkıdan oluşan albümü aşağıdan dinleyebilirsiniz.