Giorgio Moroder’dan konuklarla dolu solo albüm müjdesi: '’74 is The New 24’’

Hepimizi heyecanlandıran haber geldi: Disko müziğin efsanesi Giorgio Moroder, 30 yıl aradan sonra solo albümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor! Dans müziğin ikon ismi bu sene 74 yaşında ve albümünden gelen şarkının adı da ’74 is the new 24’’. Albümde Moroder’a eşlik edecek isimler listesi şimdiden dillerde. Şöyle ki: Charli XCX, Sia, Britney Spears, Kylie Minogue, Mikky Ekko, Foxes albümde yer alacağı ilk açıklanan isimler. Albüm 2015 baharında piyasaya sürülecek, şimdilik bu şarkıyı dinleyerek beklemeye alıyoruz kendimizi.


Geçtiğimiz sene hem Daft Punk’la yaptığı düet hem de Red Bull Music Academy’de yaptığı konuşmayla epeyce gündemde olan Giogio Moroder’dan yeni albüm geleceği dedikoduları epeydir gündemdeydi.

giorgio

Yoldaki albümden yayınlanan ilk şarkının sadece adı, ne kadar görkemli bir geri dönüşün bizi beklediğine işaret ediyor. ‘’74 is the new 24’’un şarkı sözleri, Moroder’ın bir anlamda kariyerine dönüp bakışı anlamına geliyor: ‘’It doesn’t care who your friends are. It doesn’t care how much money you make. It doesn’t care if your 74 or you’re 24 because… 74 is the new 24!’’ (Arkadaşlarının kim olduğu önemli değil, ne kadar para yaptığın önemli değil. 74 ya da 24 yaşında olduğun önemli değil çünkü… 74, yeni 24!’’

Keyifli dinlemeler.