Godspeed You! Black Emperor’dan sonlar ve başlangıçlar için şarkılar

Post-rock akımının öncülerinden biri olan Godspeed You! Black Emperor, dört yılın ardından yeni seslerle dönüyor. G_d’s Pee AT STATE’S END! ismini taşıyan yedinci GY!BE albümü için 2 Nisan’ı bekleyeceğiz. 

Constellation Records etiketiyle yayımlanacak albüm ikisi 20 dakika, ikisi 6 dakika uzunluğunda dört parçadan oluşmakta. Şarkılar grubun son turnesi esnasında yolda yazılmış. Kayıtlarsa geçtiğimiz sonbaharda, mesafeli ve maskeli şekilde gerçekleşmiş. Huzursuzluk, endişe ve şaşkınlığın altına biraz daha parlak hisler serpiştirmeye çalıştıklarını söylüyor Kanadalı kolektif. 

“Bu albüm bir son için bekleyen her birimiz hakkında. Mevcut tüm yönetim biçimleri başarısız oldu. Bu albüm bir başlangıç bekleyen ve şu taleplere sahip her birimiz hakkında: Hapishaneleri boşaltın, polisten gücü geri alın ve bu gücü terörize ettikleri mahallelere verin. Sonsuza dek sürecek savaşları ve her türlü emperyalizmi sonlandırın. Onlar da yoksullaşana kadar tüm zenginleri vergilendirin.”

Godspeed, yeni albümde uzun bir aranın ardından yine radyo dalgalarını ses paletine eklemiş. Açılış şarkısı “A Military Alphabet (five eyes all blind) (4521.0kHz 6730.0kHz 4109.09kHz)”ten tadımlık olarak paylaşılan bir dakikalık kesit de bunun ipuçlarını veriyor.