“Godzilla vs Kong” kapışmasından yeni fragman

Warner Bros.’un sinema tarihinin “tanınmış” canavarlarını kesiştirdiği MonsterVerse âleminin uzundur beklenen filmi Godzilla vs Kong’dan yeni bir fragmanımız var.

Godzilla’nın sinematik macerasının tam 36. filmi olan yapım, King Kong’u da 12. kez beyazperdeyle buluşturuyor. Adam Wingard’ın yönetmenliğini üstlendiği film, bu evrenin dördüncü uzun metrajı. 2015’te duyurulmuş, 2019’da çekimleri tamamlanmış ve 2020 sonbaharında vizyona gireceği açıklanmıştı. Geçtiğimiz yılın birçok gişe filmi gibi COVID-19 sebebiyle vizyon tarihi ertelenen film, 26 Mart’ta sınırlı sayıda sinema salonunda ve HBO Max’te gösterime girecek.

Oyuncu kadrosunda Alexander Skarsgård, Millie Bobby Brown, Rebecca Hall, Brian Tyree Henry, Julian Denniso ve Kyle Chandler’ı buluşturan film, insanların dünyayı yok olmaktan kurtarmaya çabaladığı bir zamanda Godzilla ve King Kong’u karşı karşıya getiriyor. Fragmandan anladığımız kadarıyla bu iki dev canavarın kapıştığı birçok sahne olacak. Nitekim fragmanda Godzilla’nın filmi kötüsü olacağına dair bir intiba yaratılmış. Milie Bobby Brown’ın canlandırdığı Madison karakteri, Godzilla’nın dünya dışındaki güçler tarafından kontrol edildiğini söylüyor. King Kong ise kendisini son gördüğümüz film olan 2017 tarihli Kong: Skull Island’dakinin yaklaşık üç katı büyüklüğünde geri dönmüş. 

Dev bir kertenkele ve dev bir gorilin dünyayı altüst eden CGI kapışmasına, alttaki fragmandan kafa uzatabilirsiniz.