Sega klasiklerinden Golden Axe dizi oluyor

Yazı: Güven Yalın

League of Legends evreninde geçen Arcane ve son yılların en büyük gaming olaylarından birine dönüşen Cyberpunk 77 anlatısı Edgerunners gibi hit Netflix işlerinin yanı sıra Adult Swim’de geçtiğimiz ay yayına başlayan Ark: The Animated Series Video oyunlarından uyarlanan animasyon dizilerin sayısı gün geçtikçe artmakta. 

Bu furyaya nostaljik bir açılımla katılmaya karar veren Comedy Central, Sega’nın ilki 1989’da piyasaya sürülen ve beat ’em up oyunlarının efsanelerinden biri olan Golden Axe dünyasından yeni bir macera getirecek önümüze. Ortaçağda geçen fantastik bir oyun olan Golden Axe, üç kahramanın seriye adını veren altın kılıcı kurtarma serüvenini yaşatıyordu.  

Comedy Central’da yayımlanacak animasyon dizi uyarlamasında da oyunun esas kahramanları Ax Battler, Tyrus Flare ve Gilius Thunderhead yine bizimle olacak. Üçlüye çıkacakları yolda, Hampton Squib adlı yeni bir karakter de eşlik edecek. “Bahtsız bir hayalperest” olarak tanımlanan karakteri, Community diziyle tanınan ve son olarak Avatar: The Last Airbender dizisinde izlediğimiz Danny Pudi seslendiriyor. 

Golden Axe dizisi için mikrofon başına geçecek diğer isimler arasında Matthew Rhys, Lisa Gilroy, Carl Tart ve Liam McIntyre bulunuyor. Comedy Central’dan paylaşılan ilk sinopsis şu şekilde:

“Axe Battler, Tyris Flare ve Gilius Thunderhead, Yuria’yı asla ölmeyecek gibi görünen şeytani dev Death Adder’dan kurtarmak için bir kez daha savaşa atılıyor. Neyse ki bu kez deneyimsiz ve hazırlıksız Hampton Squib yanlarında!”

Golden Axe dizisinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak. Yayın tarihi ise henüz bilinmiyor.