''Gone Girl'' ekibi, Hitchcock'un ''Strangers On A Train''ini yeniden çekiyor

Gone Girl‘le yılın en büyük gişe başarılarından birini yakalamış ve dünya çapında 350 Milyon Dolar’dan fazla hasılat elde etmişti. Yönetmen David Fincher, senarist/yazar Gillian Flynn ve oyuncu/yapımcı Ben Affleck’ten oluşan ekip şimdi de Alfred Hitchcock’un 1951 tarihli filmi Strangers On A Train‘i yeniden çekmeyi planlıyor.

Son olarak bir Hitchcock filminin remake’ini 1998 yılında Psycho ile Gus Van Sant yapmıştı. Prodüksiyonunda Ben Affleck ile birlikte Matt Damon’ın da yer alacağı yeni Strangers On A Train filmi günümüze uyarlanacak. Örneğin orijinal filmde bir tenis yıldızı olarak gördüğümüz ana karakter, Ben Affleck tarafından canlandırılan ve Oscar’a aday gösterilmiş ünlü bir oyuncu olarak kurgulanacak. Filmdeki tren yolculuğuysa bir uçak yolculuğu olarak değiştirilecek.

Warner Bros.’un birkaç yıldır gündeminde olan Strangers On A Train‘in yeni versiyonunun vizyon ya da prodüksiyon tarihi henüz bilinmiyor. 2016 sonbaharında vizyonda olması planlanan, Ben Affleck’in hem yönetip hem oynayacağı bir başka Dennis Lehane uyarlaması Live By Night‘ın ardından Strangers On A Train’in hazırlıklarının başlaması muhtemel görünüyor.

Hitchcock’un 1951 tarihli kült filmi Strangers On A Train‘in fragmanını aşağıda görebilirsiniz.