Yeniden çevrim Goodnight Mommy için takvimler işaretlensin

Severin Fiala ile Veronika Franz ikilisinin yönetmenliğini üstlendiği, Ulrich Seidl’ın yapımcı kadrosunda yer aldığı Avusturya yapımı Ich seh Ich seh / Goodnight Mommy (2014); psikolojik gerilim türüne yepyeni ve son derece ürkütücü bir alan açmasının yanı sıra pek sinir bozucu atmosferiyle de geçtiğimiz on yılın en kayda değer korku filmleri arasındaydı. Oscar’ın Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde son dokuza seçilen ve sık sık Haneke’nin Funny Games’iyle anılan yapım, Hollywood’un da radarından kaçmadı elbette: Naomi Watts başrollü bir yeniden çevrimin yaklaşmakta olduğu, geçtiğimiz aylarda netlik kazandı. Ne tesadüf ki kendisi Funny Games’in yeniden çevriminde de rol almıştı.

Amazon Studios çatısı altında geliştirilen projeyi bekleyenler için artık hedefte bir yayın tarihi var. Sonbahar takvimini açıklayan Amazon Prime, ismi bir kez daha Goodnight Mommy olacak yapımın 16 Eylül’de yayımlanacağını duyurdu. Başroldeki tüyler ürperten ikizleri, Big Little Lies’da Nicole Kidman ve Alexander Skarsgård ikilisinin çocuklarına hayat vermiş Cameron Crovetti ile Nicholas Crovetti’nin canlandıracağı da gelen bilgiler arasında. Yönetmen koltuğuna ise stilistik korku dizisi Brand New Cherry Flavor’un yapımcı ve yönetmen kadrosundan Matt Sobel geçmiş.

Son model Goodnight Mommy -öncülü gibi- dokuz yaşındaki Lukas ve Elias’ın öyküsünü anlatıyor. İkizler, estetik bir operasyon geçirdikten sonra yüzü bandajlı bir şekilde eve dönen kişinin gerçek anneleri olup olmadığından şüphelenmeye başlarlar. Paranoya hâli gittikçe artarken, kasabadan uzakta ve ormanlık bir alanda olan evlerinde onlara yardım edecek kimse yoktur.

Amazon Prime’ın sonbahar takviminde Goodnight Mommy haricinde dikkat çeken başka projeler de mevcut. Lena Dunham’ın yönettiği 13. yüzyıl komedisi Catherine Called Birdy (7 Ekim), Harry Styles ve Emma Corrin’i başrollere yerleştiren My Policeman (4 Kasım), yaşanmış bir hikâyeden uyarlanan Santiago Mitre filmi Argentina, 1985 (21 Ekim) aralarından bazıları.