“Gotham” beşinci sezonuyla sona erecek

Bruce Wayne’in çocukluk yıllarındaki Gotham’ı konu eden ve DC sayfalarından aşina olduğumuz birçok karakterin geçmişine dair detaylar barındıran FOX dizisi Gotham , beşinci sezonuyla birlikte sona erecek.

Penguin, Fish Mooney, Catwoman ve The Riddler gibi karakterlerin gençlik yıllarının görücüye çıktığı dizi başlangıcında büyük heyecan yaratsa da sonrasında aynı istikrarı korumayı başaramadı. Başrollerinde Ben McKenzie, David Mazouz, Sean Pertwee, Robin Lord Taylor ve Camren Bicondova gibi isimlerin yer aldığı dizinin ana karakteri Commisioner James Gordon. Dizi ikinci sezonunun ardından Bruce Wayne’in Batman’e dönüşme sürecine biraz daha yoğunlaşmış ve Kara Şövalye’nin Ra’s Al Ghul’la yollarının kesişmesine yeni bir anlatı getirmişti.

Dizinin beşinci sezonu için anlaşmaya varıldığı haberi, söz konusu sezonun son Gotham sezonu olacağı duyurusuyla birlikte geldi. Yapılan açıklamalarda final sezonunun ağırlıklı olarak Bruce Wayne’in Batman’e dönüşümünün tamamlanmasına odaklanacağı üzerinde duruluyor. Çizgi roman ve süper kahraman uyarlamalarının televizyona sıçramasının ilk örneklerinden biri olan Gotham ’ın dördüncü sezonunun final bölümü 17 Mayıs’ta yayınlanıyor.