Graeme Simson'ın "The Rosie Project"i film oluyor! Başrolde Jennifer Lawrance var!

Avustralyalı yazar Graeme Simson’ın çok satan romanı “The Rosie Project”, Sony işbirliği ile beyaz perdeye taşınıyor. Romandaki baş karakter Rosie’yi ise Jennifer Lawrance canlandıracak. 

Bilmeyenler için ufak bir özet geçelim: The Rosie Project, komik ve romantik yapısının yanısıra hicvini koruyan bir roman. Dünya çapında çok satanlar listesinde yer almasına rağmen ilginçliğinden bir şey kaybetmiyor. Hikayemizin kahramanı Don Tillman, sosyal olarak sıkıntıları olan bir karakter. Kendisi bir genetik profesörü ve artık evlenme zamanının geldiğine karar veriyor. Hayattaki her şeye yaklaştığı gibi bu duruma da, bir deney, çözülmesi gereken bir matematik problemi gibi bakıyor sanki ve uygun adayları elemek için, detaylı, bilimsel bir anket tasarlıyor. Kendinden çok emin olan Don’un kriterleri doğrultusunda ilk etapta elemek zorunda kalacağı Rosie bir şekilde hayatına giriveriyor. Rosie’ninse başka planları var: biyolojik babasını bulmak!

Asıl haber ise, romanın filminin çekilecek olması. Filmle ilgili gelen resmi bilgiler arasında şu ana kadar Rosie rolünde Silver Linings Playbook‘taki rolüyle Oscar’ı kucaklamış Jennifer Lawrence var. Lawrence’ın romantik komedideki başarısı ve sadık hayran kitlesiyle, filmin yapımcıları için hayalkırıklığı olmayacağı neredeyse kesin. Hikaye aslen Melbourne’de geçiyor ama film için aynı durumun söz konusu olup olmayacağı henüz belli değil. Lawrence dışında, oyuncu kadrosundan herhangi başka bir isim daha netleşmedi.