Grimes’dan apokaliptik bir klip: “Delete Forever”

Grimes’ın beşinci stüdyo albümü, bir konsept albümü olarak, uzayda yaşayan psikedelik bir güzellik kraliçesi / şeytan” olarak tanımladığı ve iklim değişikliğinin insan formundaki hayalî tanrıçasını konu eden Miss Anthropocene ile buluşmamıza günler kaldı.

Albümden “We Appreciate Power”, “So Heavy I Fell Through the Earth”, “Violence” ve “My Name is Dark” şarkıları kısa aralıklarla tekli olarak paylaşılmıştı. 10 şarkıdan oluşan albümden yayınlanan şahane videolardan sonra, bu kez Grimes eşliğinde apokaliptik bir âleme daldığımız “Delete Forever” klibi yayınlandı.

“İmparatorluğu parçalanan bir tiranın ağıdı” olarak tasvir edilen yeni klip, müthiş bir seyir zevki sunuyor. Grimes, bu konsept çalışmayı kardeşi Mac Boucher ve Neil Hansen ile birlikte yönetmiş ve klip tamamlandıktan yalnızca bir saat sonra dijital âleme salınmış.

Ayrıca Grimes, gezegenin sonuna gelişimizi “kutlayan” Miss Anthropocene için hafta başında küresel ısınmanın “iyi bir şey” ve “evrendeki en büyük gösteri” olduğunu söylediği yeni bir manifesto paylaştı.

Miss Anthropocene, 21 Şubat’ta efsane İngiliz plak şirketi 4AD üzerinden piyasaya sürülecek.

Yazı: Mine Metin