Grup Ses: "Demonation için 80'lerin sonundan 90'lara ambient ve new age türünde yerli kasetlerden bir set hazırlıyorum"

Kendine Has Demonation Festivali No:8 kapsamında, bir süredir devam ettirdiği Awesome Tapes From Turkey’le özel bir setle Bant Mag. Havuz sahnesinde olacak Grup Ses, festival öncesinde sorularımızı yanıtladı ve performansında ve önümüzdeki yılın genelinde bizi bekleyen Grup Ses güzelliklerinden müjdeler verdi!

Demonation kapsamında sergileyeceğin performans büyük oranda bir belgesel niteliği taşıyor. Bizi Awesome Tapes From Turkey’nin Demonation özel setinde neler bekliyor?

Bu yıl, Cartel’in 95 albümü öncesi döneme ait kasetlerdeki rap denemelerini Rap Macun adlı mixtape içinde toparlamıştım. Şimdi sırada 80’lerin sonundan 90’lara ambient, new age ve benzer ağır müziklerden bir set hazırlıyorum. Bu projeyi ilk kez Demonation’da çalacağım.

Kendine has bir festival organize etme şansın var, hangi beş grup mutlaka programında yer alır?

Festivali 1973’te İstanbul’da düzenlediğimi farz etsek: Moğollar İsmet Sıral ve Orkestrası Dün Bugün Yarın Barış Manço & Kurtalan Ekspres 3 Hürel

2018’de Grup Ses ve Awesome Tapes From Turkey takviminde neler var?

Demonation’da dinleyeceğiniz seti son haline getireceğim. Nereden yayınlanacağı henüz belli değil. Kasetlerden de seçki içeren bir performansı 3 Şubat’ta Amsterdam’da Other Futures festivalinde gerçekleştiriyorum. Diğer taraftan Ethnique Punch ile ortak albümümüz 2018’de plak olarak geliyor. Ayrıca Elektro Hafız’la bir sürprizimiz olabilir yine 2018’de.

Keninde Has Demonation Festivali No:8 hakkında detaylı bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz.