Güneş gözlükleri takılsın: TSU! ile denize doğru

James Hakan Dedeoğlu’nun kumlu gitar melodilerini biriktirdiği solo projesi TSU!’dan yeni bir tekliniz var! Pandeminin ilk yazını çekilir kılan 2020 çıkışlı Maritime albümünün üzerinden geçen iki yılın ardından “I’m Miles Away, Call Me Everyday” ile huzur bulmaya devam. 

Advertisement

Dedeoğlu “I’m Miles Away, Call Me Everyday”i, “yeni görünümlü eski TSU! şarkısı” diye anıyor. Zira parça aslında 2013’te kaydedilmiş ancak yayınlarda kendine bir türlü yer bulamamış.

Yüzünüze ferah bir rüzgâr çarpmış gibi hissetiren yumuşacık, uçucu vokallerde TSU!’ya, 2016’ya tarihlenen H.M.S. Angora uzunçaları için de güçlerini birleştirdiği İzlandalı müzisyen Gyða Valtýsdóttir eşlik etmekte. Yine aynı albümde parmağı bulunan Pakistan asıllı multienstrümantalist Shahzad Ismaily’yi de moog başında duyuyoruz; kendisi kayıtları da üstlenmiş. CAZ PLAK etiketiyle yayımlanan parçanın güncel mix ve masteringi ise Büyük Ev Ablukada’nın “Aslan”ı Mert Üçer’in imzasını taşıyor.

Zihnimizde canlanan tuz kokusu, güneş gözlükleri, suyun serinliği ve özlenen daha nice görüntünün peşinde, bir mantra gibi tekrarlanan sözlere sarılan dingin gitar yürüyüşüyle adım adım denize yaklaşıyor, dinlerken bir mesafe kat ediyoruz sanki. Tıpkı TSU!’nun görsel evreninin mimarı Aylin Güngör’ün tasarladığı kapakta olduğu gibi. Bizden söylemesi: Sandıktan TSU!lar çıkmaya devam edecek.

Fotoğraf: Aylin Güngör