Güneşin Kadınları’nın sıradaki konuğu: Nabihah Iqbal

Throwing Shade ismiyle yaptığı üretimlerle ismini duyurduktan sonra Ninja Tune kataloğunda yerini alan ve özgün prodüksiyon anlayışıyla yarattığı elektropopuyla zihin açıcı işlere imza atan Nabihah Iqbal, hafta sonu Babylon’un Güneşin Kadınları serisine konuk oluyor. 8 Aralık’ta gerçekleşecek etkinliğin bir başka konuğu da İstanbullu synth pop grubu kim ki o.

Kayıtlarında tüm enstrümanları çalan Londra’da yerleşik müzisyen, müziği ve sesi farklı sanat ve ifade biçimleriyle harmanladığı projeleriyle de tanınıyor. Tate Modern ve Institute of Contemporary Arts gibi prestijli oluşumlarla iş birlikleri yapan Iqbal, ilk İstanbul ziyaretinde ilk önce canlı performansını sergileyecek, gecenin sonunda da DJ kabinine geçecek. Müziğinde birçok farklı kültür ve birikimin etkilerini hissedebileceğiniz Iqbal’in, NTS’te 2013’ten bu yana devam eden ve birçok keşif vaat eden radyo programına da bir kulak vermeniz şiddetle tavsiye edilir.

Nabihah Iqbal’in canlı performansının ardından sahneyi devralacak kim ki o, son albümü Zan ’ın ardından gerçekleştirdiği çeşitli Avrupa turnelerinin ardından yeni şarkı yazım sürecine bu özel gece için kısa bir ara veriyor. Ekin Sanaç ve Berna Göl’den oluşan kim ki o’nun Zan albümünü henüz dinlememiş olanları bu bağlantıya davet ediyoruz.

Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.