Gwendoline Christie’den “Star Wars: The Last Jedi” filmine dair açıklamalar

Önümüzdeki kış vizyonda olacak sekizinci Star Wars filmi The Last Jedi için meraklı bekleyiş sürüyor. Yönetmenliğini Rian Johnson’ın üstlendiği filmde Captain Phasma olarak karşımıza çıkacak Gwendoline Christie, The Last Jedi ile önceki Star Wars filmlerini karşılaştırdı.

Game Of Thrones‘da canlandırdığı Brienne karakteriyle de tanınan İngiliz oyuncu, Television Critics’ Association’ın basın turu kapsamında gerçekleştirdiği söyleşide yönetmen Rian Johnson’a övgüler yağdırdığı. 2005 yapımı Brick filmini izlediğinden beri Johnson’ın bir hayranı olduğunu belirten Christie, yönetmenin filmdeki tüm oyuncularla senaryoya dair fikir alışverişinde bulunduğunun altını çizdi. Kendini böyle bir yönetmenle yeni Star Wars filminin kadrosunda görmekten büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Christie, Rian Johnson’ın seriye heyecan verici bir bakış getirdiğini belirtti.

The Last Jedi‘ın önceki Star Wars filmlerine göre daha “derine indiğini” vurgulayan Christie, yönetmenin özellikle bazı karakterlerin arasındaki ilişkileri de kapsamlı ve detaylı bir şekilde mercek altına aldığının ipuçlarını verdi. Star Wars: The Force Awakens‘ta da rol alan Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson gibi isimlere ek olarak serinin efsanevi oyuncularından Mark Hamill ve geçtiğimiz aralık ayında hayatını kaybeden Carrie Fisher’ı da izleyeceğimiz filmde usta oyuncular Benicio del Toro ve Laura Dern de ilk kez Star Wars evrenine giriyor olacak.

15 Aralık’ta gösterime girecek filmin ilk fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.