Hadi Grup Ses arşivine dalalım!

Prodüktör, DJ ve arşivci Grup Ses, bir süredir kurguladığı miksteyplerle tematik dinleme deneyimleri yaratıyordu. 2019’da Ethnique Punch’la Deli Divan, Elektro Hafız’la da Varyete albümlerini yayımlayan Grup Ses, bu kez kişisel arşivinin derinliklerine dalan bir koleksiyonla eklemleri esnetiyor.

Londra merkezli Discrepant etiketli Beats From the Vaults (2008 – 2021), Grup Ses’in Soundcloud hesabında senelerce arşınladığımız kimi “yarım kalmış” parçaların son hâllerine getirilmiş versiyonlarından oluşuyor. “Toplardamar Operasyonu”, “Damar Operasyonu”, “Büyüleyici” gibi Grup Ses klasiklerinden bahsediyoruz. Tabii ki daha önce hiç duymadığımız güzellikler de var bu derlemede.

Albümün dijital platformlarda dinlemeye açılan versiyonunda 14 parça var. Fakat plak baskısında 10 parça daha var. Bunlar arasında DJ No Frost düeti “Milyoner” ve Pitohui’nin “Talan” şarkısına yapılmış remiks de mevcut.

Tipografisi ve tasarımıyla göz kamaştıran kapak görseli, Grup Ses’in hemen her işinde olduğu gibi Bora Başkan’ın ellerinden çıkma.