“Hadrian’s Wall”un film uyarlamasında yönetmen belli oldu

Image Comics’in bilim kurgu serisi Hadrian’s Wall’un sinematik uyarlamasında yönetmen koltuğu, serinin yazarı Kyle Higgins’e emanet.

Ağrı kesici bağımlısı bir dedektifin, eski eşinin yeni eşinin ölümünü araştırmak üzere uzayın derinliklerine yaptığı bir yolculuğu konu eden Hadrian’s Wall, yayınına 2016 yılında başladı ve Image Comics’in en çok satan serilerinden biri oldu. Kyle Higgins, Rod Reis ve Alec Siegel üçlüsünün hayata geçirdiği Hadrian’s Wall, günümüzden yüzyıllar sonra geçen olayları anlatsa da bir uzay gemisinin içinde günümüz dünyasının usta işi bir yansımasını sunuyor.

Serinin film uyarlaması, Higgins’in de ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimi olacak. Daha önce dikkat çekici kısa filmler ve Youtube’da iki haftada 12 milyon izlenmeye ulaşarak şaşkınlık yaratan Power Rangers: Shattered Grid fragmanını yöneten Higgins, Hadrian’s Wall’un uyarlama senaryosunu da yazacak.

Bağımsız yapım şirketi Gunpowder & Sky’ın bilim kurgu kolu DUST’la çekeceği film hakkında konuşan Higgins, Hadrian’s Wall’un uzayın derinliklerinde izole bir köşede geçen ama karakterleri ve ilişkileri ön plana taşıyan bir anlatısı olduğunu hatırlattı. Kendi yazdığı çizgi romanın sinema uyarlaması konusunda yapımcı ekibiyle aynı vizyona sahip olmanın da kendisi için büyük bir şans olduğunun altını çizen Higgins’e göre serinin okuyucularını fazlasıyla tatmin edecek bir film geliyor.